Ethereum ölçeklendirme çözümü İyimserlik, yönetişim yapısını yükseltiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İyimserlik Vakfı, dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’a (ETH) ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliği getirme çabalarının bir parçası olarak yeni bir yönetişim yapısı ve belirteci açıkladı.

“İyimserlik Kolektifi”, Salı öğleden sonra misyonunu ve yönetim yetkisini özetleyen uzun bir gönderiyle tanıtıldı. “Dijital demokratik yönetişimde büyük ölçekli bir deney” olarak tanımlanan Optimism Collective, esasen Ethereum’un teknik yeteneklerini geliştirmeye kendini adamış bir grup topluluk ve paydaştan oluşuyor.

Ayrıntılara göre, İyimserlik Kolektifi iki bileşen tarafından yönetilecek: Yurttaş Evi ve Simge Evi. Yurttaş Evi, ağ tarafından toplanan gelirler aracılığıyla “geriye dönük kamu malları finansmanı dağıtma sürecini kolaylaştıracak ve yönetecektir”. Önümüzdeki airdroplarla kurulacak olan Token House, protokol yükseltmeleri ve proje teşvikleri konusunda oylama yapmakla görevlendirildi.

Optimism’in yeni yönetim belirteci OP’si tarafından desteklenecek olan Token House, protokol ve ağ parametrelerini denetlemenin yanı sıra kullanıcıların ekosisteme girmesi için teşvikler oluşturmaktan sorumlu olacak.

İyimserlik Vakfı, gönderisinde, hızlı ve verimli akıllı sözleşme işlevlerine yönelik artan talebe atıfta bulunarak, blok zinciri topluluğunun “ölçeklenebilirlik çağrılarının sağır edici” olduğunu söyledi. Bu talebe, hepsi “Ethereum’un güvenliğini ve değerlerini” terk ederken merkezileştirme kusurlarına yenik düşen birkaç 1. katman rakibi tarafından yanıt veriliyor.

“Tek başına teknolojiyi ölçeklendirmek yeterli değil. Değerlerimizi ağlarımızla birlikte ölçeklendirmek gibi bir görevimiz var.”

İlişkili: Deneyimli bir tüccar, ‘İnsanlar tüm ana katman-1’lere yatırım yapmalı’ diyor

Kripto araştırma şirketi Electric Capital’in Ocak ayı raporuna göre, Ethereum geliştirici sahnesine hakim olmaya devam ederken, rakipleri daha hızlı büyüyor. Raporda, Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve BNB Akıllı Zincir (BNB) gibi potansiyel olarak Ethereum’un hakimiyetini tüketebilecek projeler için geliştirici etkinliğinin arttığı tespit edildi. Bu arada, Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki kilitli toplam değerle ölçülen payı, DeFi Llama’ya göre son 12 ayda önemli ölçüde azaldı.

Reklam Alanı
Ethereum hala DeFi TVL’nin yarısından fazlasını oluşturuyor, ancak hakimiyeti zayıfladı. Kaynak: DeFi Llama

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Ethereum’un hisse kanıtı yükseltmesine yönelik ilerleme devam ediyor, ancak gecikmeler uygulama zaman çizelgesini birkaç ay öteye itti. 11 Nisan’da Ethereum geliştiricileri, ağın, yaklaşan birleşmeyi çevreleyen varsayımlarını test etmek için ilk “gölge çatalı”.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!