Ethereum Name Service’e olan ilgi ‘kritik kütleye’ ulaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum Ad Hizmeti, topluluk bilinci ve düşük gaz ücretleri sayesinde yeni kayıtlar, hesap yenilemeleri ve gelir için en iyi ayını yaşıyor.

Ethereum Name Service (ENS) Nick Johnson’da baş geliştirici tweetlendi 23 Mayıs’ta Web3 etki alanı hizmetinin Mayıs ayına kadar olan ölçümleri. Rakamların mevcut rekorları kırmaya hazır olduğunu çünkü zaten tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduklarını kaydetti ve “hala bir Mayıs haftası kaldı” dedi.

Jonson, Pazartesi günü Cointelegraph’a ENS alanlarında daha yüksek talebe katkıda bulunan ana faktörün, insanların “önceden kendilerine herhangi bir kapsayıcı yapı dayatmadan ortak topluluklar oluşturabilecekleri” bir yer olduğunu söyledi. Bunun etki alanı hizmeti için şaşırtıcı sonuçları oldu.

“ENS kritik bir farkındalık ve benimseme kitlesine ulaştı; çoğu cüzdan ENS adlarını destekler, bu nedenle kullanılabilirlik faktörü önemlidir.”

ENS, 2017 yılında kurulan ve insanların Ethereum (ETH) cüzdanlarına dijital bir kimlik atamasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir blok zinciri protokolüdür. Her ad, .eth ile biten ve adres, kriptografik karma veya web sitesi URL’si olarak işlev görebilen, değiştirilemez bir simgedir (NFT).

Johnson tarafından paylaşılan veriler, Mayıs ayında şimdiye kadar 304.968 yeni kayıt, 13.260 yenileme ve 3.165.85 ETH geliri olduğunu gösteriyor. Bu metriklerin tümü, tozda önceki en yüksek değerleri bırakır.

Johnson ayrıca, “düşük gaz ücretlerinin kesinlikle daha yüksek işe alım ve yenileme oranları üzerinde etkisi olduğunu” söyledi. Ethereum’da hızlı bir işlem göndermek için, gasprice.io’ya göre yaklaşık 0.92 $ değerinde, yazının yazıldığı tarih itibariyle yaklaşık 22 GWEI maliyeti vardır. Yüksek hacimli dönemlerde, gaz ücretleri 50 dolardan yüksek olabilir ve bu, acil durumlar dışında şebekeyi kullanmak için caydırıcı olabilir.

“Bir yıl boyunca 5+ karakterlik bir ENS adını 5$’a kaydedebilirsiniz – yüksek gaz ücretleri bunun birkaç katına mal olabilir, bu nedenle gaz fiyatlarının ENS adlarının satın alınabilirliği üzerinde büyük etkisi vardır.”

Reklam Alanı

ENS içindeki 10k Club gibi sosyal kulüplerin büyük ilgi gördüğü Nisan ayından bu yana ENS alanlarına ilgi hızla artıyor. 10k Kulübü, 0-9999 arasında numaralandırılmış ENS alan adlarının sahipleri tarafından oluşturulmuştur. Hem yeni kayıtlar hem de yenilemeler o zamandan beri neredeyse iki katına çıktı.

İlişkili: Web3, NFT’ler, Metaverse: Gerçekten merkezi olmayan bir gelecek için araçlar

ENS’nin rekor düzeyde yüksek gelirleri, piyasadaki gerilemeyle birleştiğinde, ENS merkezi olmayan özerk organizasyonda (DAO) devam eden kalkınma için fonları sincaptan çekme planlarını ateşledi. Johnson, “belirsiz bir gelecek için” finansman geliştirme ve bakım için ayrılan gelirin, projenin daha fazla piyasa oynaklığının üstesinden gelmesine yardımcı olacağını belirtti.

“Piyasa etkilerine karşı bu garantiyle, ekosistemin büyümesine yardımcı olmak için ek fonlar daha özgürce kullanılabilir.”

Ancak, yükseliş metrikleri ENS fiyatlarına yansımadı. Token, tüm .eth alan sahiplerinin arzın bir kısmının havadan düşürüldüğü Kasım 2021’deki lansmanından bu yana sürekli bir düşüş yaşıyor. ENS, CoinGecko’ya göre Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %86 düşüşle 12.21$’a düştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!