Ethereum fiyatı Kasım 2018’den bu yana ilk kez ‘aşırı satım’ bölgesine giriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), haftalık göreli güç endeksine (RSI) göre Kasım 2018’den bu yana ilk kez 12 Haziran’da “aşırı satım” bölgesine girdi.

ETH gözleri aşırı satım sıçraması

Geleneksel analistler, RSI okumasının 30’un altına düşmesinden sonra bir varlığın aşırı satıldığını düşünüyor. Ayrıca, aşırı satım sinyalinin trendin tersine dönmesine yol açacağına inanarak düşüşü düşüşü satın almak için bir fırsat olarak görüyorlar.

Ether’in önceki aşırı satım okuması, aşağıda gösterildiği gibi, kabaca %400’lük bir fiyat rallisinden önce gelen 12 Kasım 2018’de sona eren haftada ortaya çıktı.

ETH/USD aşırı satılmış RSI içeren haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Geçmiş performanslar gelecekteki eğilimlerin göstergeleri olmasa da, RSI’nin 30’un altındaki son hareketi, Ether’in gelecekte benzer bir – eşit derecede keskin olmasa da – yukarı yönlü bir geri çekilme yaşama olasılığını artırıyor.

ETH’nin aşırı satılmış bir sıçrama kaydettiğini varsayalım. Ardından, ETH/USD paritesinin acil zorluğu, 200 haftalık üssel hareketli ortalamasını (200 haftalık EMA; mavi dalga) destek olarak 1.620 $ civarında geri almak olacaktır.

Eğer öyleyse, boğalar, 12 Haziran fiyatından neredeyse %100 artışla 2.700 doların üzerine 50 haftalık EMA’ya (kırmızı dalga) doğru uzun bir yukarı yönlü hareket görebilir.

Aksi takdirde, Ether düşüş trendine devam edebilir ve bir sonraki hedef olarak 1,120 $, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi tokenin 0,782 Fib çizgisine denk gelen bir seviye olabilir.

Ethereum fiyatı Kasım 2018'den bu yana ilk kez 'aşırı satım' bölgesine giriyor
Fibonacci desteği ve direnç seviyelerini içeren ETH/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Makro rüzgarlar ve 650 dolarlık Ether fiyat hedefi

RSI temelli yükseliş görünümü, sürekli düşüş eğiliminde olan bir düşüş eğilimine karşı görünüyor. aşağı yönlü bir önyargı ile klasik bir teknik göstergeye daha yüksek enflasyon.

Ayrıntılı olarak, Ether’in fiyatı son altı günde %20’den fazla düştü ve kayıpların çoğu, Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın Mayıs ayında enflasyonun Aralık 1981’den bu yana en yüksek olan %8,6’ya ulaştığını bildirdiği 10 Haziran’dan sonra geldi.

Reklam Alanı

İlgili: Toplam kripto piyasası değeri 1,2 trilyon doların altına düşüyor, ancak veriler tüccarların satış yapmaya daha az meyilli olduğunu gösteriyor

Yüksek tüketici fiyat endeksi (TÜFE), yatırımcılar arasında, Federal Rezerv’i 9 trilyon dolarlık bilançosunu düşürürken faiz oranlarını daha agresif bir şekilde artırmaya zorlayacağına dair korkuları güçlendirdi. Bu, daha riskli varlıklar, zarar gören hisse senetleri, Bitcoin (BTC) ve ETH için iştahı azalttı.

Ethereum fiyatı Kasım 2018'den bu yana ilk kez 'aşırı satım' bölgesine giriyor
ETH/USD, SPX ve BTC/USD günlük fiyat tablosuna karşı. Kaynak: TradingView

Bağımsız analist Vince Prince, son ETH düşüşünün fiyat 650 dolara ulaşana kadar uzayabileceğinden korkuyor. Samurai Trading Academy’ye göre, aşağı yönlü hedefinin merkezinde devasa bir baş ve omuzlar var – Samurai Trading Academy’ye göre kar hedefini karşılamada %85 başarı oranıyla klasik bir düşüş eğilimi modeli.

Bu arada, Glassnode’un Checkmate takma adıyla bilinen lider zincir analisti, Ether’in fiyatını 2022’ye kadar düşürebilecek potansiyel bir merkezi olmayan finans (DeFi) felaketinin altını çizdi.

Analist, Ethereum’un ve ilk üç stablecoin’in piyasa değeri arasındaki oranın 11 Haziran’da %80’e çıktığını kaydetti.

“Çoğu insan, teminat olarak ETH sağlayarak istikrarlı para ödünç aldığından”, Ethereum ağının en iyi dolar sabitli tokenlerden daha az değerli hale gelme potansiyeli, borcun değerini teminatın kendisinden daha yüksek hale getirecektir.

Şah Mat kayıt edilmiş:

“Bütün stabilcoinler ödünç alınmadığından ve ayrıca hepsi de ethereumda açık olmadığından bir nüans var. Ancak yine de tasfiye riski [is] üç ay öncesine göre çok daha yüksek.”

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!