Ethereum, Fed liderliğindeki piyasa bozgununun ortasında Bitcoin’e karşı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), finansal piyasalardaki bozgun kripto para birimi sektöründe dalgalanırken, 6 Mayıs’ta ABD doları karşısında neredeyse iki ayın en kötü seviyelerine geriledi. Bununla birlikte, ETH/BTC çifti üç haftanın en yüksek seviyesine ulaşırken ETH, Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdi.

ETH/BTC günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Birleştirme etkisi

Birçok analist kredi Ethereum’un, Ether’den Bitcoin pazarlarına sermaye rotasyonunun arkasındaki temel nedenlerden biri olarak, çalışma kanıtından hisse kanıtı ile birleşmesi, takma adlı bir analist olan Toast.ETH de dahil olmak üzere. altı çizili Ether’in şu anda BTC’den daha iyi performans göstermesinin başka bir nedeni olarak Ether’in devam eden arz azalması.

İlginç bir şekilde, Ethereum, Aralık 2020’de Proof-of-Stake’e geçişinin başlangıcından bu yana Bitcoin’e karşı yaklaşık %250 büyüdü.

Ethereum, Fed liderliğindeki piyasa bozgununun ortasında Bitcoin'e karşı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı
ETH/BTC haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Zug merkezli bir kripto ETP sağlayıcısı olan 21 Shares’in araştırma lideri Eliezer Ndinga, “sıvı stake etme”nin satış tarafındaki baskıyı azaltmada da büyük bir rol oynayabileceğine dikkat çekti.

ETH/BTC’nin yukarı yönlü beklentileri

Teknikler, ETH/BTC’nin Mayıs ayında daha da büyüyebileceğini, ancak yükselen bir kama modelinde trend olduğu için genel olarak daha geniş bir düzeltme riski taşıdığını gösteriyor.

Parite, 30 Nisan’da kamanın alt trend çizgisini destek olarak test ettikten sonra sıçradı ve şimdi ara yukarı yönlü hedefi olarak üst trend çizgisine (0.078 civarında) doğru ilerliyor.

İlgili: Bitcoin’in riskli bir varlık olma yolundaki zorlu yolu: Analistler araştırıyor

Ancak yükselen takozlar tipik olarak aşağı yönlü tersine dönüş modelleri olduğundan, ETH/BTC’nin daha düşük kırılma olasılığı uzun vadede daha yüksek olmaya devam ediyor.

Ethereum, Fed liderliğindeki piyasa bozgununun ortasında Bitcoin'e karşı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı
‘Yükselen takoz’ kurulumunu içeren ETH/BTC günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Teknik analizin bir kuralı olarak, yükselen kama kırılmaları, kırılma noktasından ölçüldüğünde, örneğin 0,064-0,069 gibi, formasyonun maksimum yüksekliğine eşit bir uzunlukta fiyatın düşmesiyle sonuçlanır.

ETH/USD düşüş senaryosu

Teknik sinyaller, ETH’nin fiyatının 2. çeyrekte 6 Mayıs fiyatına göre yaklaşık %40 düşüşle 1.700 $’a düşmesini öngören bir “ayı bayrağı” paterni ile önümüzdeki aylarda Ether için daha aşağı yönlü beklentilere işaret ediyor.

Reklam Alanı
Ethereum, Fed liderliğindeki piyasa bozgununun ortasında Bitcoin'e karşı 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı
‘Ayı bayrağı’ kurulumunu içeren haftalık ETH/USD fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Tersine, bayrağın alt trend çizgisinden bir toparlanma, Ether’in 4.000 doları yeniden test etmesine neden olabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!