Ethereum Ad Hizmeti kayıtları, düşük gaz ücretleri nedeniyle %200 arttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum alan adları, Ethereum Ad Hizmeti (ENS) kaydının yalnızca bir haftada 126.141 kaydına ulaşmasıyla talepte bir artış gösterdi.

Geliştirici Nick Johnson tarafından oluşturulan bir veri izleyici olan ENS Dashboard, Kayıtların hafta sonu boyunca %200’ün üzerinde artarak 11.042’den 29.727’ye çıktığını gösteriyor. Bu, Pazar günü “000.eth”in satış sırasında yaklaşık 320.000 dolar değerinde olan 300 Ether’den (ETH) satın alınmasıyla ikinci en büyük .eth alan adı satışı sırasında gerçekleşti.

Satın alma nedeniyle, satış tamamlandığında ENS’nin günlük geliri 684.174 $’a yükseldi. Bunu takiben, .eth alan adları için kayıtlar Pazartesi günü 34.357’de zirveye ulaştı ve satışla ilgili heyecan doruğa ulaştı. Bu, ENS’yi bilgi takipçisi Dapp Radar’da yedi günlük dönüştürülemeyen token (NFT) koleksiyon satış grafiğinin zirvesine taşıdı.

ENS’yi çevreleyen sosyal medya etkinliği de yeni zirvelere ulaştı. Kripto sosyal izleme platformu Lunar Crush’a göre, anahtar kelimeyle etkileşimler yedi gün içinde %108.4 arttı.

ENS alanlarına olan talepteki artış, Ethereum’un ortalama gaz ücretlerinin 2020’den beri görülmeyen bir sayı olan 1.57 dolara düşmesiyle de gerçekleşti.

İlişkili: Merkezi olmayan Web3 alan adlarının konsepti ve geleceği

1 Temmuz’da, Ethereum’daki zorluk bombasını geciktiren Gray Glacier hard forku, geçen Perşembe günü yayına girdi. Ethereum Vakfı’ndan Tim Beiko’ya göre, çatal başarılı oldu ve tüm düğümler senkronize edildi. Bunu takiben, Ethereum ağı bir hisse kanıtı konsensüsüne geçmeye hazırlanırken, Sepolia test ağı da önümüzdeki günlerde bir birleştirme denemesinden geçecek.

Çatal ile aynı gün Ether’in fiyatı %5 düşerek 1 ETH’yi 1.044 $’a getirdi. Bu, Ether odaklı yatırım ürünlerinin Haziran ayında yaklaşık 140 milyon dolarlık çıkış göstermesiyle varlık için dört günlük bir kayıp serisini takip ediyor.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!