Ethan Lou, Kuzey Kore’deki kripto konferansı deneyimini paylaşıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kuzey Kore 2018’de bir kripto konferansı duyurusu yaptığında, Kanadalı gazeteci Ethan Lou, ülkenin kripto sahnesinin nasıl göründüğünü görme fırsatına atladı. Kuzey Koreli bir izleyiciye sunucu olarak tanıtılmak da dahil olmak üzere birçok sürprizle karşılaştı.

Lou’ya göre, kripto konferansına katılmak isteyen diğer sekiz şüpheli katılımcıyla birlikte oraya gitti. Ancak uçak inip konferans başladığında, izleyicilere kripto hakkında öğretmek için ta Kuzey Kore’ye uçan yabancı uzmanlar olarak duyuruldıklarını fark ettiler.

Lou sunum yapmayı kabul etmese de, diğerlerinin çoğunun doğaçlama konuşmalar yapmaya karar verdiğini söyledi. Ancak Kanadalı gazeteci, konferansta önemli bir bilgi alışverişi olmadığını hissetti:

“Sadece sekiz kişiydik. Belki 60 Koreli insan vardı. Temelde izleyicilerdi ve onlarla anlamlı bir etkileşim alamadık.”

Yabancı kripto “uzmanları” da beklenen bazı güvenlik önlemleriyle karşılaştı. Birinin dizüstü bilgisayarına, kız arkadaşının resimleri olduğu için el konuldu. Kuzey Koreliler fotoğrafları pornografi olarak sınıflandırdılar ve gidene kadar bilgisayarda tuttular.

İlişkili: Kripto Hikayeleri: YouTuber DataDash en pahalı hatasını anlatıyor

Lou ayrıca etkinliğin gerçek sunucusu olan tek kişi olan Virgil Griffith ile de tanıştı. Griffith, Amerikalıların Kuzey Kore’ye giderken hükümetlerinden izin almaları gerektiğini açıkladı. “Virgil bu seyahate çıkmadan önce hükümetine gidip gidemeyeceğini sordu. Hükümet ona hayır dedi. Bize yine de gitmeye karar verdiğini söyledi,” dedi Lou.

Griffith, ülkesine bir iyilik yaptığına inanırken, sonunda Federal Soruşturma Bürosu tarafından tutuklandı. Bu, suçlu olduğunu kabul ettiği ve sonunda beş yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldığı bir davaya yol açtı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!