Eth2 mevduat sözleşmesi artık dolaşımdaki ETH arzının %10’unu elinde tutuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Beacon Chain’de Ethereum (ETH) stake etmek için yapılan mevduat sözleşmesi Cuma günü 12 milyon ETH dengesine ulaştı. Eth2 sözleşmesinde Ether’in toplam kilitli değeri yaklaşık 34.5 milyar dolar değerinde.

Mevduat sözleşmesi Kasım 2020’de başlatıldı ve şu anda toplam dolaşımdaki ETH arzının yaklaşık %10’unu elinde tutuyor.

İşaret zinciri bahis sözleşmesi. Kaynak: Etherscan

Beacon Zinciri, Ethereum’un bir iş kanıtı (PoW) ‘dan bir hisse kanıtı (PoS) fikir birliği modeline geçişindeki ilk büyük adımdır. Bir tüccar, Eth2’de doğrulayıcı olmak için en az 32 ETH yatırımı yapmalıdır. Böylece, 34.5 milyar dolar değerindeki en büyük Beacon Chain sözleşmesi, geçen yılki birkaç gecikmeye rağmen gelecekteki Eth2’ye olan muazzam talebi ve güveni vurguluyor.

ETH geliştiricileri, PoS ağının topluluk testine Aralık ayında başladı, ancak Haziran 2022’deki geçici birleşme tarihi, birleşme için belirli bir tarih sunulmadan tekrar ertelendi.

İlişkili: Ethereum fiyatı ‘ayı bayrağı’, üç haftada %20’lik düşüşün ardından ETH’yi 2 bin dolara düşürebilir

Ethereum’un başlangıcından bu yana en büyük yükseltmesi, yol boyunca sayısız zorlukla ve sürekli gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Buna rağmen, mevduat sözleşmesi, son iki ayda yatırılan 2 milyondan fazla ETH ile önemli ölçüde büyüdü.

Ethereum’un PoS’a geçişi, bir yandan enerji bilincine sahip grubun ağın tüketimini %90 oranında azaltacağını iddia ederek hareketi övdüğü kripto pazarında çeşitli duygular yarattı; Öte yandan, Jack Dorsey gibi Bitcoin (BTC) savunucuları, PoS madenciliği fikir birliğinin PoW’dan daha merkezi ve daha az güvenli olduğuna inanıyor.

Beacon Chain’in Ethereum ana ağına birleşmesi, Eth2’ye geçişi tamamlayacaktır. Yaklaşan birleşmenin, Ethereum ağını merkezi ödeme işlemcileri ile eşit hale getirmesi ve parçalama (paralel işleme) yardımıyla ödeme işleme hızını birkaç kat artırması bekleniyor.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!