ETH/USD işlem çifti 2022’nin ilk çeyreğinde daha fazla yatırımcıyı kendine çekiyor: rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Capital.com ticaret platformuna göre, Ether (ETH)/ABD doları (USD) çifti, Ocak ile Mart 2022 arasında en fazla yatırımcıyı çekti.

Capital.com, üç aylık raporunda, 2021’de en önemli sayıda yatırımcının Dogecoin (DOGE)-USD çifti tarafından tutulduğunu belirtti. Bununla birlikte, ETH/USD çifti, ticaret platformundaki çoğu tüccar için ilk kez yerini aldı.

Üç aylık rapor, kripto cirosunun çeyrekte %93 arttığını belirtti. Olumlu istatistiğe rağmen, rapor, gelirdeki artışın daha geniş pazar eğilimlerini yansıtmadığını kabul ediyor, çünkü bu sayıya, hacimdeki birkaç tek günlük artış nedeniyle ulaşıldı.

Capital.com ayrıca, daha geniş pazarın şu anda ilgisiz olduğunu vurguladı. Capital.com’un baş analisti David Jones’a göre, Kasım’dan Ocak’a kadar Bitcoin (BTC) düşüş eğilimi, perakende tüccarların kriptoya olan ilgisini etkiledi. Ek olarak analist, kripto tüccarlarının momentum tarafından yönlendirilen “sürü yaratıkları” olduğunu belirtti.

Ocak ayındaki yüksek yatırımcı katılımının ardından sonraki aylarda düşüş yaşandı. Şubat ayında platformdaki dijital varlık tüccarları %16 düştü. Sonraki ay, sayı %10 daha düştü.

İlişkili: Bitcoin hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyimser olursunuz: Anketi engelle

Pazartesi günü, BTC 30.900 doların üzerine çıkarken ETH’nin fiyatı 2.000 dolara yaklaştı. Ancak analistler, sıçramaya rağmen fiyatların yükseliş trendinin 2021’in yıl ortası performansından daha zayıf sonlanabileceğini belirtti. Öte yandan, bazı analistler yaz boyunca 2.700 dolara kadar sıçrama olasılığının olduğunu da kaydetti.

Bu arada, Ethereum üzerindeki Ropsten test ağı, hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçiyor. Ethereum’un geliştiricisi Tim Beiko, 8 Haziran’da Ropsten test ağının Pazartesi günü başlatılan yeni bir Ropsten Beacon Chain ile birleşeceği haberini paylaştı. Geçişten sonra, Goerli ve Spolia adlı iki test ağı, Ethereum ana ağı için geçiş başlamadan önce PoS’a taşınacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!