ETH fiyatı klasik düşüş teknik modeli oluşturduğundan Ethereum %25 çökme tehlikesiyle karşı karşıya

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), ikna edici bir “ayı flaması” yapısı oluşturduğu için Mayıs ayında bir kırılma hareketine girmeye hazır görünüyor.

ETH fiyatı 1500 dolara mı?

ETH’nin fiyatı, iki yakınsak trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralıkta 11 Mayıs’tan beri konsolide oluyor. Yanal hareketi, ticaret hacimlerindeki düşüşle aynı zamana denk geliyor ve ETH/USD’nin bir ayı flaması çizme olasılığının altını çiziyor.

Ayı flamaları, düşüş eğilimi kalıplarıdır, yani fiyat yapının alt trend çizgisinin altına düştükten sonra çözülür ve daha sonra aşağı yönlü bir önceki hareketin (bayrak direği olarak adlandırılır) yüksekliği kadar düşer.

ETH/USD iki saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu teknik kuralın bir sonucu olarak, Ether flama yapısının altında kapanma ve ardından aşağı yönde ek hareketler yapma riski taşıyor.

ETH’nin bayrak direğinin yüksekliği yaklaşık 650 dolar. Bu nedenle, fiyat flamanın tepe noktasında 2.030$ civarında bir kırılmaya uğrarsa, yapının düşüş hedefi 15 Mayıs’taki fiyattan %25’in üzerinde bir düşüşle 1.500$’ın altında olacaktır.

Satış, geri çekilme

İlginç bir şekilde, ayı flamasının kâr hedefi, Şubat-Kasım 2021 oturumunda %250 fiyat rallisinden önceki alana düşüyor. Ayrıca hedef, Ether’in 200 günlük üstel hareketli ortalaması (200 günlük EMA; mavi dalga) civarında ve şu anda 1.600 dolar civarında.

İdeal olarak, talep bölgesi, Ethereum tüccarlarını keskin bir yukarı yönlü geri çekilme beklentisiyle token biriktirmeye yönlendirebilir.

Bunun gerçekleştiğini varsayalım, o zaman ETH’nin fiyat geçici kar hedefi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, “düşen kanal” modelinde direnç görevi gören çok-aylı aşağı eğimli trend çizgisi olacaktır.

ETH fiyatı klasik düşüş teknik modeli oluşturduğundan Ethereum %25 çökme tehlikesiyle karşı karşıya
ETH/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

ETH, talep bölgesini ve düşen kanalın alt trend çizgisini destek olarak test ettikten sonra zaten toparlanıyor. Bu, ETH/USD’yi Haziran ayına kadar 15 Mayıs fiyatının yaklaşık %50 üzerinde, 3.000$’a yakın kanalın üst trend çizgisine erişmeye itebilir.

Genişletilmiş arıza senaryosu

En kötü durum senaryosu, makro risklerin ve 2022’de şimdiye kadar kripto piyasası üzerindeki etkilerinin yol açtığı talep bölgesinin altına düşen ETH olabilir.

İlgili: Kriptodaki 1,9 trilyon dolarlık kayıp, hisse senetlerine, tahvillere sıçrama riskleri — odakta stablecoin Tether

Özellikle, yatırımcılar daha yüksek bir faiz oranı ortamında Bitcoin (BTC) ve teknoloji hisseleri dahil olmak üzere daha riskli varlıklara maruz kalmalarını azalttıkça, Ether bugüne kadar %50’den fazla düştü.

Cointelegraph’ın kısa süre önce bildirdiği gibi, ek borsa satışlarına yönelik beklentiler kripto üzerinde baskı oluşturabilir ve bu nedenle Ether, Bitcoin, Cardano (ADA) ve diğerlerine birlikte zarar verebilir.

Reklam Alanı
ETH fiyatı klasik düşüş teknik modeli oluşturduğundan Ethereum %25 çökme tehlikesiyle karşı karşıya
Ethereum’un teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile korelasyon katsayısı 0.90’da. Kaynak: TradingView

SeekingAlpha’da finansal bir blogcu olan BOOX Research, Bitcoin, Ether ve daha geniş kripto pazarında uzun vadeli yükselişini sürdürüyor ancak toparlanmanın birkaç yıl alabileceğine inanıyor. Alıntılar not edildi:

“Yukarıdan gelen bazı düzeltmeler ‘sıcak parayı’ basitçe sarsmış olsa da, kötüleşen bir makro ortamın daha da derin kayıplara kapı açması riski hala var.”

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!