Eski POTUS adayı Andrew Yang, kripto dahil her şeyin politikleştiğini söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Capitol Hill’de kripto para birimi hala yanlış anlaşılabilse de, etkisi çekiş kazandıkça kripto daha politik hale geliyor. Örneğin, kripto para birimi endüstrisinde yer alanların lobi faaliyetleri yeni zirvelere ulaştı. Kâr amacı gütmeyen tüketici savunuculuğu grubu Public Citizen tarafından hazırlanan bir raporda, kripto para birimiyle ilgili sorunlar için lobicilerin sayısının 2018’de 115’ten 2021’de 320’ye yükseldiği tespit edildi. Rapor ayrıca, kripto para birimi endüstrisindeki temsilcilerin sayısının 47’den 157’ye yükseldiğini belirtti. o zaman dilimi.

8 Kasım 2022’de gerçekleşecek olan Amerika Birleşik Devletleri ara seçimleri, kriptonun politikleştiğini daha da gösteriyor. Bu, bir dizi kripto para sahibi ülke genelinde siyasi kampanyalara büyük yatırım yapmaya devam ettikçe ortaya çıktı. Örneğin, kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD Temsilciler Meclisi’nde aday olan adayları destekleyen bir siyasi eylem komitesi olan “Geleceğimizi Koruyun” için 14 milyon doların üzerinde bir bağış toplamaya yardım etti.

Kriptonun siyaset üzerindeki etkisi, yakın zamanda bu yıl Bahamalar’da gerçekleşen SkyBridge Alternatifler Konferansı’nda (SALT) da gösterildi. 2.000’den fazla katılımcının katıldığı etkinliğe, eski ABD başkan ve New York belediye başkan adayı Andrew Yang da dahil olmak üzere bir dizi küresel lider panel tartışmaları sırasında katıldı.

Cointelegraph kıdemli muhabiri Rachel Wolfson, Andrew Yang ile Crypto Bahamalar’da konuşuyor.

Yang, “Hükümetler İnsanları Kripto ile Nasıl Güçlendirebilir” başlıklı SALT konferansında bir açılış konuşması yaptı. Bu tartışmanın ardından Cointelegraph, Yang ile siyasi kampanyalar ve evrensel temel gelir (UBI) için kullanılan kripto para hakkındaki görüşleri hakkında konuştu.

Yang ayrıca siyasette kripto geleceği için planlarından da bahsetti ve bunun Amerika’nın siyasi partilerini birleştirmeyi amaçlayan yeni kurulan İleri Partisi ile nasıl bağlantılı olduğunu tartıştı. Bağlam olarak, Forward Party’nin kıdemli iletişim stratejisti Laura Del Savio, Cointelegraph’a, örgütün Amerika’nın siyasi sisteminde reform yapmaya çalıştığını, böylece teşviklerin insanları uzlaşmayı önlemek için aşırılıklara itmediğini söyledi:

“Diğer siyasi partiler Amerika’yı bölerek gelişiyor. Onları bir araya getiriyoruz ve siyasi gücü halkın eline vermek istiyoruz. Bu hedef kripto topluluğu tarafından paylaşılıyor. Blockchain teknolojisi, yeni yönetişim yapılarını mümkün kılıyor ve bu daha güçlü bir temsil sağlayacak.”

Cointelegraph: Bay Yang, kriptonun bugün siyasi kampanyalar için neden bu kadar önemli olduğunu açıklayabilir misiniz?

Andrew Yang: Bugün Amerika’da her şey politize oluyor ve kripto da bir istisna değil. Kripto topluluğunda siyasetten hoşlanmayan veya bu konudan kaçınmak isteyen birçok insan var ama bence daha fazla insan bunun artık bir seçenek olmadığını anlıyor. Washington, DC ile etkileşime gireceksek, o zaman etkili, akıllı ve ileriye dönük tedavi görmek isteyeceğiz.

Kripto sektöründe politik olarak daha aktif hale gelen pek çok insanla konuşuyorum. Gerçek şu ki, bu topluluk siyasi olarak faaliyet göstermek istediği şekilde hala olgunlaşmaktadır. Yine de, yaklaşımı doğru yapmak istiyorsak, kripto para biriminin olası faydaları ve uygulamaları hakkında düzenleyicilere, kanun yapıcılara ve kamuoyuna yatırım yapmak ve bunları eğitmek için zaman harcamalıyız.

CT: Kripto para birimi evrensel temel gelirle nasıl ilişkilidir?

AY: Kripto para topluluğu, başkanlık kampanyamı benimseyen ilk kişilerden biriydi, bu yüzden evrensel temel gelirin itibari parayla değil, aynı zamanda kripto veya yeni bir para birimiyle de alınabileceğini öneriyorum. Amacımız yoksulluğu azaltmaksa, kripto son derece güçlü bir araç takımıdır. UBI’ye bu şekilde yaklaşmalıyız.

CT: Kripto düzenlemesini ileriye taşımak için planlarınız neler?

Reklam Alanı

AY: Şu anda, yeni oluşturulmuş bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) olan Lobby3’teki ekibimle birlikte bunun üzerinde çalışıyorum. İlgilenen ve bazı durumlarda kriptoya şüpheyle bakan insanlarla verimli görüşmeler yapıyoruz, ancak en azından herkes bunu öğrenmeye açık.

Ayrıca kriptoya dahil olan birçok kişinin siyasi yönelimlerinde Liberterler veya Bağımsızlar olduğunu ve bu nedenle Demokrat veya Cumhuriyetçi partinin doğal bir ev gibi hissetmediğini düşünüyorum. Bu, İleri Partisi’ni başlatmamın bir nedeni, bu yüzden iki partili sisteme bir alternatif isteyen milyonlarca Amerikalıyı harekete geçirmeye yardımcı olabilirim. Bu konuda en çok heyecanlanan kişilerden bazıları kripto sektöründeki arkadaşlarım oldu.

CT: Paylaşmak istediğiniz ek yorumlarınız var mı?

AY: Evet, istediğimiz geleceği inşa etmek istiyorsak, daha önce başkalarının olduğu gibi aktif ve akıllı olmalıyız. Bunu yaparsak, hedeflerimize ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!