Erişilebilirlik, kripto benimsemenin önündeki ana engeldir – İşte çözümler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Erişilebilirlik, yıllardır tartışılan kripto para biriminin benimsenmesi için bir acı noktasıdır, ancak yine de her zamanki gibi geçerlidir. Hazine Bakanı Janet Yellen’ın dijital varlık politikası ve düzenlemesi hakkındaki konuşmaları sırasında tartıştığını gördüğümüz için bu sorun en son ABD hükümeti tarafından kabul edildi. Finansal eğitim ve teknolojik kaynaklar gibi kripto para birimlerine erişimi sınırlayan engeller var ve bu devrim niteliğindeki endüstrideki geliştiriciler ve liderler olarak bunları ele almak bizim görevimiz.

Araştırmalar, dünyadaki yetişkinlerin sadece %33’ünün finansal okuryazar olduğunu göstermiştir. Merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki birçok projede, bireylere geleneksel finansal kurumlara ve kazanç, tasarruf ve işlem araçlarına erişimi olmayan erişim sağlamaya odaklanıldığında, bu önemli bir husustur.

Geleneksel finans kurumlarının, belgeleme, yüksek ücretler ve gelişmekte olan pazarlarda yerel finans kurumlarının genel eksikliği gibi kripto para projelerinin atladığı ek engeller kesinlikle vardır. Bununla birlikte, DeFi bile alana rahatça girmek için bilgi ve para anlayışı gerektirir. Tasarruf ipuçlarından piyasa dalgalanmalarına kadar finansın yapı taşları hakkında kapsamlı eğitim, geleneksel finans tarafından dışlanmış hissedenleri DeFi dünyasına girmeye teşvik etmek için çok önemlidir.

İlişkili: Merkezi olmayan finans gelecek olabilir, ancak eğitim hala eksik

Kripto para eğitimi ve teknostres

Erişilebilirlik, kripto benimsemenin önündeki ana engeldir - İşte çözümler

Gerekli bir diğer eğitim bileşeni, kripto para birimi ve blok zinciri eğitimidir. Her türden yeni teknoloji, potansiyel yeni kullanıcılar için bunaltıcı ve kafa karıştırıcı olabilir – o kadar yaygındır ki, bu sorunu teşhis etmek için “teknostres” terimi kullanılmıştır.

Son derece teknik dil ve sık jargon kullanımı, uzayda tanık olduğum ve kripto meraklılarını DeFi dünyasına dalmaktan caydıran iki sorun. İster blog gönderileri ister açıklayıcı videolar olsun, blok zinciri teknolojisinin temellerini bozan kaynaklar sağlamak, geliştiriciler ve sıradan bireyler arasındaki büyük bilgi boşluğunu kapatmaya yardımcı olur. Bu önemli bir başlangıç ​​olsa da, talihsiz gerçek şu ki eğitim aynı zamanda çok önemli ve çok sınırlı bir kaynak – zaman gerektiriyor.

Blok zinciri ve kripto para teknolojisinin içini ve dışını öğrenmek için gereken zaman ve enerji, alana girmek için gerekli olan derin bir anlayışı geliştirmenin önünde büyük bir engel olabilir. Kolay, basit eğitim araçları sağlamak faydalı olmakla birlikte, kuşkusuz sınırlı bir nüfusa hizmet eder. Sonuç olarak, finansal okuryazarlık ve kripto eğitimi önemini koruyor, ancak geliştiricilerin ve liderlerin kullanıcıların benimsemesini sağlamak için atması gereken başka adımlar var. Proje liderleri, platformlarını tasarlarken ve mesajlaşmayı oluştururken bilgi boşluklarını da dikkate almalıdır. Tüm kitlelerde yankı uyandıracak basit, özlü bir dil kullanmak, yeni kullanıcıları karşılamanın anahtarıdır.

İlişkili: Kadınların kriptoya ilgisi artıyor, ancak eğitim açığı devam ediyor

Servet açığı nasıl bir engel görevi görür?

Erişilebilirlik, kripto benimsemenin önündeki ana engeldir - İşte çözümler

Bahsedildiği gibi, servet açığı, düşük gelirli bireylerin alana girmesi için birçok zorluk sunuyor. Eğitime erişim ve eğitim için zaman eksikliğine ek olarak, sınırlı likidite, girişin önündeki bir diğer büyük engeldir.

Yatırım yapabilmek için bireylerin yaşam giderlerini başka yerlere tahsis etmek için ek para ile karşılayabilmeleri gerekir. Maaştan maaşa yaşayanlar ve hatta kaynaklarını yatırımlar için riske atmaktan çekinenler için, yatırım hesaplarına para yatırmaya çok daha az eğilimlidirler.

İlişkili: Kripto eğitimi Latin Amerikalılara finansal güç sağlayabilir

Bu, geleneksel yatırım yollarından daha yeni ve daha az düzenlemeye tabi oldukları için özellikle dijital varlıklar için geçerlidir. Yetersiz teminatlandırılmış krediler, daha az likiditeye sahip olanların alana yatırım yapmalarını sağlayacak ve ana akım kripto benimsemesinin ana itici gücü olarak hizmet edecek. Bireylerin teminat göstermeden kripto varlıkları ödünç almalarına izin veren Teller Finance gibi projeler, alanı ileriye taşıyor. Bu alan büyümeye devam edecek ve erişilebilirliği artırmak için gerekli.

Liderler ve geliştiriciler bu engelleri nasıl aşabilir?

Geliştiriciler, kullanıcılar için basitlik ve kolaylığa odaklandığından, platformları bu hususları yansıtmalıdır. İlk katılım, meraklı potansiyel yeni kullanıcılar için ilk adımdır, bu nedenle oturum açmanın sezgisel olmasını sağlamak, kalıcı bir ilk izlenim yaratma fırsatınızdır. Bir hesap oluşturmak için çok sayıda karmaşık süreç varsa, insanlar anlaşılır bir şekilde ilerlemek istemeyecektir. Zahmetli protokoller yerine Müşterinizi Kolay Tanıyın tanımlama, projelerin ilk katılım deneyimlerini geliştirmesinin bir yoludur.

Reklam Alanı

Projeler için atılacak bir diğer adım, sağlam bir ortaklar ağı oluşturmaktır. Projeye bağlı olarak bu, uyumlu blok zincirler, merkezi olmayan uygulamalarla entegrasyon veya gerçek dünyadaki kullanım durumlarını artırmayı amaçlayan Celo’nun İnsanlar için DeFi’si gibi girişimlere katılmak olabilir. Alanda, genellikle sınırlı birlikte çalışabilirliğe sahip o kadar çok proje var ki, bu da kullanıcıların birçok farklı hesap ve uygulama arasında geçiş yapması gerektiği anlamına geliyor. Platformunuzu olabildiğince geniş ve birlikte çalışabilir hale getirmek, kullanıcılara platformunuzu uyumlu programlar aracılığıyla kullanmaları için sayısız yol sağlamak anlamına gelir ve bu da onları tekliflerinizi kullanmaya teşvik eder.

Blockchain endüstrisinin devam eden büyümesi, alan içinde sürekli bir yeni kullanıcı akışı gerektirir. Bunu yapmak için, sektör olarak yeni kullanıcıları göz önünde bulundurarak projeler geliştirmeliyiz. Eğitim içeriği sunmak, ekonomide devrim yapmamızı sağlayacak bir temel oluşturmanın ilk adımıdır.

Bunun her kullanıcıya hizmet etmediğini ve yeni kullanıcıları alana katılmaya teşvik etmenin ek yollarını bulmak çok önemlidir. Teminatsız krediler sunmak, kriptonun ilerlemesi ve artan benimsenmesi boyunca gördüğümüz servet açığını kapatmaya yardımcı olur. Tasarımdan mesajlaşmaya ve sunduğunuz tekliflere kadar her adımda hedef kitlenizi akılda tutmak eşit derecede önemlidir. Nihai hedef, blok zinciri teknolojisinin, kullanıcıların zincirde olduklarını bilmelerine gerek kalmayacak şekilde uygulamalara yerleştirilmesidir. Uygulamalarımız, milyonlarca kullanıcının indirdiği geleneksel finansal araçlar kadar sezgisel ve anlaşılır olduğunda, daha önce hiç olmadığı kadar kullanıcı artışı göreceğiz.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve okuyucular bir karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve görüşlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

Kumaş Çeng Quadrata’nın kurucu ortağı, CEO’su ve baş teknoloji sorumlusudur. Daha önce Spring Labs’de blockchain teknolojisinin başındaydı. Fabrice deneyimli bir teknoloji uzmanı ve 2016’dan beri Ethereum ekosisteminde, mempool’dan nasıl değer çıkarılacağına özel bir ilgi duyarak inşa ediyor ve aynı zamanda Prysmatic Labs’da Ethereum 2.0 açık kaynak katkıcısı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!