Endüstri uzmanları, piyasayı temizleyen ayı döngülerinin sağlıklı olduğunu söylüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto piyasaları inkar edilemez bir şekilde düşüş gösteriyor, ancak bazı endüstri uzmanları bu koşulların kötü aktörleri sarsacağına ve gelecekteki katılımcılar için daha büyük fırsatlar yaratacağına inanıyor.

Tüccarlar, olumsuz fiyat hareketinden ve düşüş eğiliminde olan piyasa koşullarında karlı alım satımları gerçekleştirmedeki göreceli zorluklardan yakınma eğilimindedir. Bununla birlikte, önde gelen birkaç analist ve inşaatçı, yükseliş duyguları geri döndüğünde en büyük kazanımlara yol açacak hamleler yapma zamanının geldiği konusunda hemfikir.

Polygon kurucu ortağı Mihailo Bjelic Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte, mevcut gerilemenin ve bu ayın başlarındaki son büyük satışların pazarın tam da ihtiyaç duyduğu şey olduğunu söyledi.

Bjelic, toplam kripto piyasa değeri Kasım 2019 ile Kasım 2021 arasında 12,5 kat büyüdüğü için pazarın “belki biraz mantıksız veya belki biraz pervasız” hale geldiğine inanıyor; bu, diğer geleneksel pazarların çoğunu geride bırakan muazzam bir büyüme oranı:

“Böyle zamanlar geldiğinde, [a] düzeltme normalde gereklidir ve günün sonunda [is] sağlıklı.”

Piyasa şu anda büyük bir düzeltmenin ortasında. CoinGecko’ya göre, geçen Kasım ayından bu yana toplam piyasa değeri %60 düşerek 3 trilyon dolardan 1,2 trilyon dolara düştü. Cointelegraph Cumartesi günü, özellikle son ayı piyasasının genel olarak fiyatları yaklaşık %80 oranında aşağı çekmesi göz önüne alındığında, trader’ların hala daha fazla acı beklediklerini bildirdi.

Kripto piyasası analisti The DeFi Edge, ayı piyasalarının çoğu piyasa aktörünün çıkarlarıyla uyumlu olan faydalar taşıdığı fikrine bağlam ekledi. Hesap Pazar günü 164.000 takipçisine “ayı piyasaları kriptonun büyümesi için sağlıklı” diye tweet attı.

Bu akıl yürütme, dolandırıcıların potansiyel hedef olarak gördüğü daha az sayıda yeni piyasa katılımcısının bir ayı sırasında girdiği gözlemine dayanmaktadır. Geçen yıl boyunca, Bitcoin (BTC) işlem hacmi 9 Kasım’da 335.411’de zirve yaptı ve fiyat zirvesine denk geldi. Blockchain.com’a göre Pazar günü işlem hacmi %38 azalarak sadece 207.859’a geriledi.

Daha düşük etkinlik, birçok dolandırıcılığı çalıştırmak için daha az fırsat ve daha düşük karlılık anlamına gelir, bu nedenle kaybolma eğilimi gösterirler.

Kripto yatırım fonu ROK Capital’in ortağı Jason Ye, fiyatlar ve faaliyet daha düşük olmasına rağmen, ayı piyasalarının, tüccarlar ve inşaatçılar için, piyasa hissiyatları tersine döndüğünde daha büyük başarı için temel oluşturmaları için en iyi zamanları temsil ettiğini açıkladı. Pazartesi günü Cointelegraph’a “Ayı piyasasında, en iyi temelleri bulmanın ve bir ürün oluşturmaya odaklanmanın zamanı geldi” dedi.

“Tüccarların bir sonraki boğa döngüsünde yukarı yönlü hareket etmek için nakit rezervlerini dağıtma zamanı. Her zaman olduğu gibi, boğa piyasasında kazananlar, ayı piyasasında inşa eden insanlardır.”

Metaverse oyun platformunda Game Maker Neo Tokyo Alex Becker yankılandı Ye’nin Saturda’daki bir tweet’teki fikri. Ayrıca, bir sonraki boğa sırasında kar elde etmek için en iyi konumda olanın ayı piyasası alıcıları olduğuna inanıyor. Tüm paranın ayı piyasasında satın alındığını söyledi. Çoğu kayıp, boğa piyasasında satın almaktan geliyor. ”

İlişkili: Küçük Bitcoin balinaları BTC fiyatını ‘kapitülasyondan’ koruyor olabilir – analiz

Becker, düşük alım ve yüksek satış yapmalarına rağmen kripto piyasası katılımcılarını yönlendiren kilit faktör olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, “ironik” olarak adlandırdığı bir ayı piyasası sırasında Twitter’daki insanların en nahoş insanlar olduğunu öne sürdü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!