ECB başkanının kripto karşıtı yorumları topluluk tepkilerini tetikliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto topluluğu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’a son zamanlarda yaptığı kripto karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki gösterdi, insanlar hayal kırıklığını dile getirdi ve hatta euroyu eleştirdi.

Kripto piyasaları durgunluk belirtileri gösterirken, Lagarde dünyaya kripto para birimleri konusundaki duruşunu hatırlattı. Ona göre, kripto para birimleri “hiçbir değere sahip değil” çünkü varlıklar “hiçbir şeye dayanmıyor”. Ek olarak, kriptoya yatırım yapanlar için endişelerini dile getirdi ve düzenleme çağrısında bulundu.

Bu yorumlara yanıt veren kripto topluluğu, duygularını dile getirdi. Crypto Council for Innovation’ın CEO’su Sheila Warren, bu yorumları duyduğunda hayal kırıklığına uğradığını, ancak şaşırmadığını yazdı. Warren’a göre, “yeni dijital ekonomi, kripto, istikrarlı paralar ve CBDC’ler dahil olmak üzere dijital para birimlerinin bir kombinasyonu üzerinde çalışacak. [central bank digital currencies]”

Bu arada kripto analisti Lark Davis, Lagarde’ın sözlerine tepki verme fırsatını yakaladı. ECB başkanından alıntı yapan Davis, kriptoyu tanımlamak yerine “dolar doları tanımladı” çünkü “hiç yoktan var edildi” diye tweet attı.

Lagarde’ın oğlunun kripto para ticareti yaptığını kabul ettiğini gösteren bir video paylaşan Bizans Generali, ona dinozor dedi. Bizans Generali tweet attı, “Bu dinozorlar onlar için her şeyin bittiğini nasıl fark etmezler. Neden son nefesine kadar gelecekle savaşmaya devam ediyorsun? ”

İlişkili: WEF 2022: Mastercard CEO’su SWIFT’in muhtemelen 5 yıl içinde var olmayacağını söylüyor

Bu yılın başlarında, Avrupa Komisyonu 2023 için dijital bir euro teklifi hazırladığını duyurdu. ECB’nin 2023’ün sonunda bir prototipe sahip olması bekleniyor ve her şey yolunda giderse 2025’te yayınlanabilir.

Nisan ayında, ECB yöneticisi Fabio Panetta, merkez bankasının merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) yönelik araştırması hakkında bazı ayrıntılar verdi. Panetta’ya göre, CBDC ihracı “bir zorunluluk haline gelebilir”. Ancak yönetici, bu dijital para birimlerinin “euro bölgesinde para politikasının iletimini bozabilecek bir finansal bozulma kaynağı olmaması gerektiğini” belirtti.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!