dYdX, ademi merkeziyetçiliği ve ticaret akışını optimize etmek için v4 için Cosmos tabanlı blok zincirine geçiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Perşembe günü, şu anda Ethereum katman 2 üzerine kurulu olan kripto türev platformu dYdX, v4 güncellemesi için Cosmos SDK ve Tendermint hisse kanıtı konsensüsüne dayalı bağımsız bir blok zincirine geçeceğini duyurdu. Firma, v4 için dYdX oluşturmak için “en uygun” olmanın nedenleri olarak Cosmos blok zincirinin ademi merkeziyetçiliğini ve performansını gösteriyor.

Şu anda, mevcut dYdX protokolü, daha yüksek büyüklüklere ölçekleme hedefiyle, saniyede yaklaşık 10 işlem ve saniyede 1.000 sipariş yerleştirme ve iptal işlemi gerçekleştiriyor. Ancak firma, ne Ethereum katman 1 ne de katman 2 çözümlerinin üretim hızı gereksinimlerini karşılayamadığını ve aynı zamanda yıl sonuna kadar %100 ademi merkeziyetçilik gereksinimini karşılayamadığını söylüyor.

Tüm dYdX kodu açık kaynak olacaktır ve protokolün kendisi, ana kuruluş dYdX Inc tarafından çalıştırılan hiçbir hizmet olmaksızın, izinsiz açık ağlarda çalışacaktır. Tüm doğrulayıcılar ve düğüm operatörleri, konsensüs, zincir dışı işleyecek olan çekirdek düğüm yazılımını çalıştıracaktır. sipariş defteri eşleştirme, para yatırma, transferler, para çekme ve fiyat kehanetleri. Ek olarak, tüccarların alım satım yapmak için gaz ücreti ödemesi gerekmez, yalnızca dYdX v3 ve merkezi borsalardakine benzer şekilde yürütülen alım satım ücretleri ödemeleri gerekir. Ücretler daha sonra doğrulayıcılara ve bahisçilere ödül olarak dağıtılacaktır.

Ayrıca, dYdX, Cosmos’un blok zincirler arası iletişim protokolünden yararlanarak blok zincirleri arasında köprü kurmaya çalışır. Bu şekilde, dYdX, sabit paralar gibi dijital varlıkları doğrudan Cosmos’taki diğer güvenli zincirlerden köprüleyebilir. Geliştirmedeki en önemli öncelikler arasında, Ethereum gibi blok zincirlerinden ve ayrıca merkezi borsalardan alım satım için teminat aktarımı yer alıyor. Geçen Şubat ayından bu yana protokol, dijital varlık türevleri işlem hacminde 626,6 milyar doların üzerinde işlem yaptı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!