Duyduğunuza rağmen, NFT pazarı ölmekten çok uzak: DappRadar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Maddi olmayan tokenler veya NFT’ler için pazar, zirve noktasından yavaşladı, ancak bu, endüstrinin öldüğü anlamına gelmiyor – aslında ondan çok uzakta.

DappRadar’ın Çarşamba günü yayınlanan son Sektör Raporuna göre, NFT satış hacimleri Mayıs ayında 3,7 milyar dolara ulaştı. Hacimler Nisan ayına kıyasla %20 düşerken, kripto varlıklarının bir bütün olarak ayı piyasasında olduğu düşünüldüğünde sektör faaliyeti sağlamlığını koruyor.

DappRadar ayrıca, Ether (ETH) gibi yerel tokenleriyle ölçüldüğünde pazar hacminin neredeyse o kadar düşmediğinin altını çizdi. Örnek olay: En büyük NFT pazarı olan OpenSea, geçen ay işlem hacminde Nisan ayına göre yalnızca %6,5 düşüşle 950.000 ETH üretti. ABD doları cinsinden ölçüldüğünde, OpenSea’nin aylık hacimleri %25 azaldı.

Bu arada Solana NFT’leri, Nisan ayına göre %13 artışla tüm pazarlarda 335 milyon $ hacim üreterek en iyi işlem ayını bildirdi.

NFT satışları ve ticaret hacmi zirvesinden düşerken, sektör faaliyeti sağlamlığını koruyor. Kaynak: DappRadar.

DappRadar’ın raporu, Moonbirds ve Solana’nın Okay Bears gibi NFT koleksiyonlarının, endüstrinin Mayıs ayındaki sağlam performansı için en büyük katalizörler olduğunu gösterdi. Bu arada, ücretsiz üretilen NFT koleksiyonu Goblintown, 22 Mayıs’ta lansmanından bu yana 31 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Yüksek talep, projenin taban fiyatını yayın sırasında sıfırdan 6 ETH’ye itti.

Ancak, Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi “mavi çip” olarak adlandırılan koleksiyonlar, alıcıların yeni heyecanlanan koleksiyonlara kaymasıyla birlikte değerlerinin keskin bir şekilde düştüğünü gördüğünden, haberler tamamen olumlu değildi. DappRadar’a göre, BAYC taban fiyatı Mayıs ayında %38 düşerek 150 ETH’den 93 ETH’ye düştü.

İlgili: Şık Haberler: Robinhood, bir Web3 cüzdanı piyasaya sürüyor, LimeWire mürekkepleri Universal ile anlaşma yapıyor ve daha fazlası

NFT’ler kripto piyasası oynaklığına karşı bağışık olmasa da, endüstri güçlü bir niş oluşturuyor ve bu süreçte ana akım kabul görüyor gibi görünüyor. Kripto veri toplayıcı CoinGecko’nun yakın tarihli bir raporuna göre, NFT pazarının önümüzdeki iki yıl içinde 800 milyar dolardan fazla hareket etmesi bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!