Düşüş eğilimine rağmen, hedge fonları parmaklarını kriptoya daldırıyor: PwC

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

PricewaterhouseCoopers veya PwC’nin yeni araştırmasına göre, geleneksel hedge fonları kripto para yatırımlarını yavaş yavaş benimsiyor ancak piyasa olgunlaşmaya devam ederken risklerini sınırlı tutuyor.

PwC, 4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporu 2022’de, ankete katılan geleneksel hedge fonlarının yaklaşık üçte birinin halihazırda Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklara yatırım yaptığını söyledi. “Çok stratejili” olarak adlandırılan riskten korunma fonları, büyük olasılıkla yatırım yapacaktı, bunu sırasıyla makro strateji ve öz sermaye stratejisi firmaları izledi.

Şu anda kripto alanına yatırılan hedge fonlarının %57’si, yönetim altındaki toplam varlıklarının %1’inden daha azını tahsis etti. Halihazırda yatırım yapan firmaların üçte ikisi, 2022’nin sonuna kadar risklerini artırmayı planlıyor.

Ankete katılanlar, yatırımın önündeki en büyük engel olarak “düzenleme ve vergi belirsizliğini” belirttiler. Hedge fonları, küresel olarak parçalanmış bir düzenleyici ortamın yanı sıra varlık sınıfının nasıl yönetileceğine dair net olmayan rehberlik konusunda endişelidir.

2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleştirilen ankete toplam 89 hedge fon dahil edildi.

PwC tarafından incelenen hedge fonlarının çoğunluğunun yönetim altındaki varlıkları 1 milyar dolardan fazla. Kaynak: PwC

Hedge fonları ve diğer geleneksel varlık yöneticileri, alana yatırım yapmaya başlayıp başlamadıklarını ölçmek için kripto sektöründeki gelişmeleri izliyorlar. Birkaç hedge fonu kripto bölümleri başlatıp bu alana yatırım yapmaya başlarken, firmaların çoğu kenarda kalmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, 2021 yılında 100 küresel riskten korunma fonu araştırması, yöneticilerin beş yıl içinde kriptoya ortalama %10,6 ayırmayı beklediğini ortaya koydu.

İlişkili: Kurumları kriptoya yatırım yapmaya iten nedir? BlockFi’den David Olsson açıklıyor

Kripto varlıkları 2022’nin büyük bölümünde uzun bir ayı piyasasında olmasına rağmen, kurumsal yatırımcılar en son fiyat düşüşünü satın alıyor gibi görünüyor. CoinShares’e göre, borsada işlem gören fonlar ve Grayscale’in GBTC ürünü gibi Bitcoin yatırım ürünlerine girişler geçen hafta 126 milyon dolar arttı. Bitcoin yatırım fonları, bu yıl sessizce 500 milyon doların üzerinde net giriş ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!