Dünyanın seçkinleri kripto hakkında ne düşündü?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cointelegraph, dünyanın kripto ile ilişkisi hakkında eğitmek, eğlendirmek ve ateş ölçümü yapmak için sokaktaki yabancılarla spontane sohbetler dizisi “Crypto Street”i tanıtıyor.

İlk bölüm, İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) kapılarından geliyor. Cointelegraph muhabiri Joseph Hall, WEF katılımcıları arasında kripto inananlarıyla karşılaşmadan önce reddedildiği, alay edildiği ve görmezden gelindiği dünyanın seçkinleriyle konuşmaya çalıştı.

En gürültülü Bitcoin (BTC) logosuna sahip bir Cointelegraph sweatshirt giyen Hall, yoldan geçenlerden baskının neyi temsil ettiğini tahmin etmelerini istedi. Bazı WEF müdavimleri kamera karşısında konuşmayı reddederken, diğerleri bilgisiz olduklarını iddia etti.

“Bu Bentley değil, Bugatti!” Dünya Ekonomik Forumu’nda yoldan geçen biri şaka yaptı. Bu, ya da Bitcoin logosunun lüks bir otomobil markası olduğuna gerçekten inanıyorlardı.

Çekimler daha sonra kripto para şirketlerinin geleneksel varlıktan daha ağır bastığı Davos’un blok zinciri sokaklarına taşınır. Kripto avukatı ve Bitcoin inananı Irina Heaver, Cointelegraph’a Bitcoin’in “özgürlük” olduğunu söyledi. Bunu ailesi için açıkladı:

“Sovyetler Birliği Çöktüğünde, onlar da beş parasız kaldılar – milyonlarca başka insan da öyle. […] Eğer onlardan (Bitcoin) biraz alabilirlerse, ailelerinin nasıl daha iyi durumda olacağını hayal edebiliyor musun?”

Heaver ayrıca, giderek daha fazla Rus’un Bitcoin ve kripto ile işlem yaptığını ve ülkedeki kripto para biriminin artan popülaritesini yansıttığını açıkladı. Kripto eğitiminin en iyi ihtimalle zayıf olduğu Hindistan’dan WEF katılımcıları, “genç neslin Bitcoin ve kripto para birimi hakkında çok daha meraklı olduğunu” açıkladı.

“Bunu yapmak için bazı yeniden düşünme ve eylemlerin gerçekleşmesi gerekiyor. [crypto] daha sürdürülebilir.”

Uluslararası Para Fonu, WEF ile yakın arkadaştır ve sürekli olarak merkez bankası dijital para birimleri için baskı yapmanın yanı sıra kripto para birimlerini iş kanıtı blok zincirlerinden daha az enerji yoğun hisse ispatı blok zincirlerine doğru hareket ettirir.

İlişkili: HyperLedger direktörü Barbosa, “CBDC’ler doğal evrimdir” diyor

Reklam Alanı

Ayrıca bugüne kadar Bitcoin’de 200.000 dolar kaybeden Youtuber ve Bitcoin HODLer Nas Daily’den bir kamera hücresi de var. Kameraya çıkıyor ve “Çok para kaybettim” diyor.

Son olarak, 2022 için Dogecoin (DOGE) fiyat tahminleri hakkında dilini tutan bir Golden Retriever ve gelecek vaat eden vokalist Evan Klassen tarafından Nina Simone’un bir akapella yorumu var. Bu arada, Klassen bu yıl Katar’daki FIFA Dünya Kupası’na imza atıyor; bir kripto melodisini mırıldanacak mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!