Dogecoin’in Kurucusu Dayanaksız Kripto Birimlerini Eleştirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para sektörü son dönemde oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Hızlı bir şekilde şirketler tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto varlıklar, aynı zamanda diğer kullanım alanlarında da kendilerini geliştiriyor. Ancak bu durum beraberinde art niyetli kripto projelerinin de sayısını artmış durumda. Son olarak meme token Dogecoin‘in kurucusu Billy Markus da Twitter üzerinden bu durumu eleştirdi.

Dogecoin’in Kurucusu: Kripto Para Birimlerinin Yüzde 95’i Dolandırıcılık

Kripto para sektörü oldukça büyük ve hızlı gelişen bir sektör. Şirketler kripto odaklı yatırımlarını artırırken, küresel olarak düzenleme çalışmaları da hızlanmış durumda. Ancak son dönemde yaşanan LUNA ve UST krizi gibi yatırımcıları oldukça zora sokan olaylar yaşanabildiği gibi, rug pull dolandırıcılarının da sayısı artmış durumda. Bu yüzden dikkat çeken bir şekilde kripto para birimlerinin yüzde 95’inin dolandırıcılık olduğunu söyleyen Billy Markus, bu durumun değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Ancak Twitter topluluğu tarafından Dogecoin’in çıkış noktası hatırlatılan Markus, kullanıcılar tarafından sayısız dolandırıcılık parası üreten anlamsız bir kripto para biriminin kurucularından olduğu için Markus’u öz farkındalıktan yoksun olmakla suçladı.

Bunun üzerine tweetine ekleme yapan Dogecoin’in Kurucusu Markus, bu şekilde eleştiri yapanların da bu kripto dolandırıcılarının bir parçası olduğunu belirtti.  

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!