Dogecoin’de (DOGE) çevrim dışı işlemler için Starlink çözümü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Elon Musk’ın destek verdiği Dogecoin’de çevrim dışı işlemlerin de yapılmasını sağlamak için kullanılacak olan radyo teknolojisi SpaceX şirketinin uydu ağı olan Starlink ile de desteklenecek. Bu sayede DOGE işlemleri internet olmadan ya yapılabilecek.

Dogecoin Vakfı’nın yayımladığı son blog yazısında geliştiriciler Timothy Stebbing ve Michi Lumin, GigaWallet ve RadioDoge projeleri hakkındaki son bilgileri paylaştılar. RadioDoge’un, üzerine inşa edildiği altyapı hakkında da bilgiler veren ikili, hedefin hem geniş ölçekte hem de ucuz maliyetli kullanım olduğunu aktardılar.

İnternetsiz ortamda DOGE işlemleri yapılabilecek

RadioDoge projesi, internet erişimi olmayan bölgelerde yaşayan veya işlem yapmak istediği anda erişim sağlayamayan kişilere ve hem az maliyetli olup hem de geniş çapta bir bölgede hizmet vermeye odaklanıyor. İki geliştiricinin verdiği bilgilerde bu sistemde kullanılan radyo teknolojisinin, küresel çaptaki uydu sistemi olan Starlink ağıyla da destekleneceği ve bu sayede maliyetlerin çok daha ucuz olacağı belirtildi. Dolayısıyla Dogecoin işlemleri bu proje sayesinde internetsiz ortamda da yapılabilecek.

Libdogecoin 0.1 hedefine ulaştı

Ekip ayrıca, Dogecoin projeleri oluşturmak için önemli bir adım olan Libdogecoin’in ilk aşamasını kullanarak GigaWallet ve RadioDoge’a ek olarak gelecekteki birçok proje için de temel oluşturmaya odaklandıklarını belirtti. Ekibe göre, Libdogecoin 0.1 hedefine ulaştı ve şu anda kullanıcılar adres yaratabiliyor ve işlemleri doğrulayabiliyorlar. Test ağı üzerindeki öncü test işlemleri de tamamlandı ve Dogecoin adresleri başarıyla oluşturuldu. Sistem de başarılı şekilde ana ağda Dogecoin almaya başladı.

Bölgesel RadioDoge merkezi oluşturuldu

Geçtiğimiz hafta da, bu tenolojiyi test etmek için seçilen bir RadioDoge bölgesel merkez alanı oluşturulmuştu. İlk libdogecoin işlemlerinin de bu hafta oluşturulması ve Colorado’daki HF Radyosu üzerinden yapılacak işlemin Starlink uydusu aracılığıyla Bölgesel RadioDoge merkezine, yani 200 km’den fazla bir mesafedeki yere gönderilmesi bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!