Do Kwon, LUNA, UST’den 2,7 milyar dolar nakde çevirdiği iddiasını reddetti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kötü şöhretli Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, yaklaşık üç yıl boyunca her ay 80 milyon dolar nakde çevirme iddialarını yalanladı.

Cumartesi günü, Kwon’un Tether (USDT) gibi ABD dolarına sabitlenmiş sabit para satın almak için kazadan önce Luna Classic (LUNC) ve TerraUSD Classic (USTC) likiditesini boşaltmaya katıldığını iddia eden çok sayıda doğrulanmamış rapor ortaya çıktı.

Kwon’un LUNA ve UST rezervlerini nakde çevirdiğiyle ilgili söylentiler, FatManTerra’nın bir Twitter ileti dizisinin, Terra etkileyicileriyle birlikte Kwon’un likiditeyi yapay olarak korurken fonları nasıl tahliye etmeyi başardığına dair iddia edilen ayrıntıları paylaşmasının ardından su yüzüne çıktı.

Ancak girişimci, kripto topluluğuna, doğru olduğu kanıtlanana kadar söylentiyi körüklemekten kaçınmasını tavsiye etti:

“Bu açık olmalı, ancak herhangi bir şeyden 2,7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle yanlış.”

Hikayenin kendi tarafını paylaşan Kwon, son zamanlarda ayda 80 milyon dolar nakde çevirdiği söylentisinin, airdrop sırasında satın alınan LUNA varlıklarının çoğunu elinde tuttuğu iddialarıyla çeliştiğini belirtti. Ayrıca Kwon, son iki yıldaki gelirinin yalnızca TerraForm Labs’tan (TFL) nakit maaş olduğunu yineledi.

Kwon topluluğa “yanlışlık yaymanın” tüm LUNA yatırımcılarının acısını artırdığını söyledi ve şunları söyledi:

“Mağdur rolü oynamak istemediğim için fazla bir şey söylemedim, ancak kazada sahip olduklarımın çoğunu da kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama gerçekten parayı pek umursamıyorum.”

Reklam Alanı

İlişkili: Anchor dev, Do Kwon’u sürdürülemez %20 faiz oranı konusunda uyardığını iddia ediyor

Anchor Protocol’den bir geliştirici olan Bay B – Terra merkezli bir alt ekosistem – iddiaya göre Kwon’u gerçekçi olmayan yüksek faiz oranları konusunda uyardı. Bay B, platformun sadece Terra ekosistemini sabit tutmak için %3,6’lık bir faiz oranı sunmak üzere tasarlandığını, ancak yayınlanmadan hemen önce %20 olarak değiştirildiğini söyledi:

“Başından beri çökeceğini düşünmüştüm (tasarladım), ama %100 çöktü.”

Geliştiricinin Kwon’a faiz oranlarını düşürmesini önerdiği iddia edildi, ancak talep reddedildi. Do Kwon, Güney Kore’de konuyla ilgili bir parlamento oturumuna katılmak üzere çağrıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!