DeFi ortaklığı, halka arz öncesi şirketlerin hisselerini tokenleştirmeyi amaçlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Portal, Pazartesi günü Cointelegraph ile paylaşılan bir duyuruya göre, varlık piyasası HighCircleX (HCX) ile halka arz öncesi (IPO) şirketlerin hisselerini tokenleştirmek için ortaklık kurdu.

İşbirliği, Bitcoin (BTC) blok zincirinin üzerine inşa ederek özel sermayeye yatırım yapmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu sayede HighCircleX, geleneksel varlıklar için likidite eksikliği ve değer belirsizliği gibi sorunları çözmeye çalışıyor.

Duyuruya göre HCX, yatırımlar için bir limited şirket (LLC) oluşturacak ve yönetecek. Yatırımcılar LLC’nin hisselerine sahip olmayacakken, LLC’nin “sahipliğini temsil eden” jetonlara sahip olacaklardır. Bu tür jetonlar HCX pazarında alınıp satılabilir.

Ayrıca, LLC tarafından kazanılan fonlar, halka arz öncesi bir yatırım satın almak için kullanılacaktır. Tokenleştirilebilen ve ticareti yapılabilen halka arz öncesi şirketler arasında SpaceX, Epic Games, Klarna, Automation Anywhere ve Cross River Bank yer alıyor.

Portal’ın yönetim kurulu başkanı Chandra Duggirala, ortaklığın BTC’ye daha fazla fayda sağlamayı hedeflediğini açıkladı. Dedi ki:

“Portal, gerçek dünyadaki kullanım örneklerini Bitcoin’e getiriyor. Sonunda, daha birçok finansal varlığın Bitcoin blok zincirinde tokenleştirilmesini göreceğiz.”

Ek olarak Duggirala, varlıklar BTC’den farklı olsa da, geleneksel varlıklar için arayüzü basitleştirmenin “Bitcoin ekosistemini ana akım finansla birleştirmenin başlangıcını” başlattığını açıkladı.

İlişkili: 60 milyon dolarlık halka arz için Teksas merkezli Bitcoin madencilik operatörü dosyaları

Geçen yıl, kripto platformu Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açılan ilk şirket oldu. Ancak, piyasa trendlerine göre BTC’ye sahip olmak şu anda Coinbase hissesine (COIN) sahip olmaktan %20 daha iyidir.

Bu arada, kripto blok gezgini ve borsası Blockchain.com, şirketin 2022’de bir halka arzı nasıl gerçekleştirebileceğini araştırıyor. Firma bir halka arz gerçekleştirmeyi başarırsa, firma Coinbase’in ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapan ikinci borsa olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!