DeFi kripto cüzdanı, kripto ve NFT’lerin mirasını merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi bir “kripto iradesi” yapmak için daha fazla yol ortaya çıkardıkça, kripto para birimi mirası kavramı hızla gelişmeye devam ediyor.

İsrailli kripto yazılım sağlayıcısı Kirobo, kripto yatırımcılarına özel anahtarları geçme veya son isteklerine göre para transfer etme fırsatı vererek DeFi endüstrisindeki büyük bir boşluğun üstesinden gelmek için hareket ediyor.

Firma Salı günü, merkezi olmayan kripto cüzdanı Liquid Vault’ta, kullanıcıların fonlarını devralmak için kripto cüzdanları belirlemelerine olanak tanıyan bir miras özelliğinin başlatıldığını duyurdu.

Yeni çözüm, avukatlara, devlet yetkililerine veya başka herhangi bir merkezi kuruluşa ihtiyaç duymadan otomatik bir vasiyetname ve vasiyetname oluşturulmasını ve yürütülmesini sağlar. Bunun yerine, kullanıcıların yalnızca sekiz lehtar seçmesi ve varlıkları belirlenen cüzdanlara dağıtmak için bir tarih seçmesi gerekiyor.

Liquid Vault’un yeni miras mekanizması, cüzdanın yedekleme özelliğine benzer şekilde Kirobo’nun benzersiz “gelecekteki koşullu işlemler” teknolojisine dayanmaktadır. Araç, kullanıcıların çeşitli koşullara bağlı olarak gelecekteki işlemler oluşturmasına veya kriptoya ikincil bir erişim noktası almasına olanak tanır.

“Gelecekteki koşullu işlemler, akıllı sözleşmelere dayalı benzersiz bir altyapıdır. Kirobo CEO’su Asaf Naim, Cointelegraph’a verdiği demeçte, kullanıcıların gelecekteki işlemleri imzalamalarına ve neredeyse her şeye koşullandırmalarına olanak tanıyor. CEO, “Ayrıca üçüncü tarafların akıllı sözleşmeler geliştirmeye gerek kalmadan blok zincirinde karmaşık hizmetler geliştirmesine izin veriyor” dedi.

2021’in sonlarında beta olarak piyasaya sürülen Liquid Vault cüzdanı, Ether (ETH) ve Ethereum tabanlı Bitcoin (BTC), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve ERC-721 değiştirilemez tokenler dahil tüm ERC-20 tokenlerini destekler ( NFT’ler). Lansman sırasında Liquid Vault’un devralma aracı ETH ve ERC-20 tokenlerini desteklerken, Kirobo ayrıca gelecekteki güncellemelerle NFT’lerin kalıtımı için destek eklemeyi planlıyor.

Naim, “Kripto para biriminde önemli meblağlar tutan, yatırım portföylerinde ve emeklilik yuvalarında bu varlıklara giderek daha fazla güvenen Web3 kullanıcılarının artan bir eğilimi var” dedi. CEO’ya göre, yeni araç, “Web3’ün ademi merkeziyetçilik ve topluluk sahipliği değerlerine sadık kalarak” dijital zenginliği gelecek nesillere aktarmak için basit ve güvenli bir miras mekanizmasının kilidini açıyor.

İlişkili: Kripto mirası: HODLers, merkezi seçeneklere güvenmeye mahkum mu?

Bitcoin (BTC) gibi özel kripto para birimleri, sahiplerinden başka kimsenin varlıklarını tasarım gereği kontrol etmesine izin vermediğinden, kripto mirası konusu kripto sahipleri için en endişe verici sorulardan biridir. 2020 itibariyle, 4 milyon BTC’nin veya dolaşımdaki toplam BTC’nin yaklaşık %20’sinin, BTC’ye erişimin kaybedilmesi nedeniyle sonsuza kadar kaybedileceği ve büyük bir bölümünün büyük olasılıkla ölümden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, yazılım devralma hizmetlerini kullanmak veya yalnızca güvenilir aile üyeleriyle anahtarları paylaşmak da dahil olmak üzere kriptoyu gelecek nesle aktarmanın çok sayıda yolu vardır.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!