DeFi araştırmacısı PoS, Ethereum’a Bitcoin’i geride bırakacak ekonomik yapı veriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum, hisse kanıtına (PoS) geçerken, merkezi olmayan bir finans (DeFi) araştırmacısı, platformun Bitcoin’in (BTC) kriptoda en iyi köpek olarak tahtını geçebileceğini savundu.

Bir Twitter dizisinde, araştırmacı Vivek Raman vurgulanmış yaklaşan Ethereum Birleşmesinin akıllı sözleşme platformu için daha iyi bir ekonomik yapı oluşturabileceğini söyledi. Raman’a göre, PoS’a geçiş Ether (ETH) enflasyonunu düşürür, daha iyi güvenlik sağlar ve kriptoyu dijital bir bağ olarak konumlandırır.

Raman söz konusu Birleşmeden sonra ETH enflasyonunun %4,3’ten %0,22’ye düşeceğini söyledi. Araştırmacı, bunun ekosisteme ihraçta %95 azalma sağladığını ve bir günde satılabilecek ETH sayısını sınırladığını açıkladı.

Ek olarak araştırmacı, Birleştirmeden sonra platformun daha iyi güvenlikle çalışacağını da açıkladı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yapılan bir gönderiye atıfta bulunan Raman, PoS üzerinde çalıştığında ağa saldırmanın daha pahalıya mal olacağını vurguladı.

Bunların dışında Raman, Ethereum Birleşmesinin ETH’nin Bitcoin’in bir değer deposu ve bir teminat varlığı olarak kullanım durumlarını tamamlamasına izin vereceğine de inanıyor. BTC dijital altın olarak işlev görürken Raman, ETH’nin kendisini dijital bir tahvil ve DeFi’nin teminat olarak kullanılan ana varlığı olarak konumlandıracağını savunuyor.

İlişkili: Ethereum Ad Hizmeti kayıtları, düşük gaz ücretleri nedeniyle %200 arttı

Temmuz ayının başlarında, Ethereum ağında işlem yapmak için gereken ortalama gaz ücretleri, en son 2020’de görülen bir sayı olan 1.57 $’a düştü. Gaz ücretlerindeki düşüş, günlük NFT alımlarıyla birlikte, değiştirilemez token (NFT) satışlarının düşüş eğilimini takip ediyor. bir yılın en düşük seviyelerine düşüyor.

Ağın gaz ücretleri düşük olsa da, Ethereum Ad Hizmeti için kayıtlar %200 arttı. Bu, Temmuz ayının başlarında, ENS Dashboard’un 11.042 kayıttan 29.727’ye sıçradığını gösterdiğinde oldu. Bu yutturmaca, kayıtlardaki artışla aynı hafta sonu gerçekleşen en büyük ikinci ENS satışına da bağlanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!