Daldırma satın almak mı yoksa maksimum acıyı beklemek mi? Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Öncelikle Terra ekosisteminin çökmesi ve bunun Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altcoin fiyatları üzerindeki zincirleme etkisi ve stabilcoin’lerin sabit paralarını kaybettikten sonra gerçekleşen panik satışı nedeniyle kripto para piyasası için zor bir hafta oldu. ABD dolarına.

ABD dolarının güçlenmesi ve Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervinin yıl boyunca faiz oranlarını artıracağını ima etmesiyle, kripto piyasası için aşağı yönlü rüzgarlar 2021’in sonlarından bu yana inşa ediliyor.

Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporuna göre, DXY için 14 aylık RSI, “2014’ün sonundan 2016’ya kadar olan süreçten bu yana ilk kez 70’in üzerine çıktı.”

DXY endeksi performansı. Kaynak: Delphi Dijital

Bu dikkate değer çünkü bunun daha önce meydana geldiği 14 vakadan 11’i “sonraki 12 ay boyunca %78’lik daha güçlü bir dolara yol açtı”, bu da varlıklar için ıstırabın daha da kötüleşme olasılığına işaret ediyor.

Ortalama olarak DXY, RSI 70’in üzerine çıktıktan sonra kabaca %5,7 arttı ve bu 13 Mayıs’taki okumadan itibaren “DXY Endeksini 2002’den bu yana en yüksek seviyesi olan 111’in biraz altına çekecek.”

Daldırma satın almak mı yoksa maksimum acıyı beklemek mi? Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor
BTC/USD vs. DXY Endeksi (ters) ve 60 günlük hareketli bir korelasyon. Kaynak: Delphi Dijital

Delphi Digital dedi ki,

“DXY ve BTC arasındaki korelasyonun nispeten güçlü olduğunu varsayarsak, bu kripto piyasası için hoş bir haber olmaz.”

Bitcoin, fiyat dipleri için kilit bir alanda

Daha büyük bir resim yaklaşımıyla, BTC şimdi Delphi Digital’e göre “tarihsel olarak fiyat dipleri için kilit bir alan olarak hizmet eden” 26.990 dolar civarında 200 haftalık üstel hareketli ortalamasını (EMA) yeniden test ediyor.

Daldırma satın almak mı yoksa maksimum acıyı beklemek mi? Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor
BTC/USD ile 200 haftalık EMA ve 14 haftalık RSI karşılaştırması. Kaynak: Delphi Dijital

Bitcoin ayrıca, son piyasa kargaşası boyunca güçlü bir destek alanı olduğu kanıtlanmış olan 28.000 ila 30.000 $ arasındaki uzun vadeli haftalık destek aralığının üzerinde kalmaya devam ediyor.

Birçok tüccar son günlerde panikle satış yaparken, Pantera Capital CEO’su Dan Morehead karşıt bir yaklaşım benimsedi, not etmek“Ne zaman satın almak en iyisidir [the] fiyat trendin çok altında. Şimdi de o zamanlardan biri.”

Daldırma satın almak mı yoksa maksimum acıyı beklemek mi? Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor
Fiyat eğilimine göre Bitcoin fon girişleri. Kaynak: Twitter

Morehead dedi ki,

“Bitcoin, Aralık 2010’dan bu yana yalnızca %5’lik bir trende kıyasla bu kadar “ucuz” veya daha ucuz oldu. Duygusal ve finansal kaynaklarınız varsa, diğer tarafa gidin.

Ancak Delphi Digital, “piyasadaki en iyi fırsatların veya “anlaşmaların” çok uzun sürmeyeceğini belirtti.

Reklam Alanı

BTC, uzun bir süredir 28.000 ila 30.000 dolar aralığında işlem gördüğünden, “bu alanlarda fiyat artışını ne kadar uzun süre görürsek, devam etmesi daha olası hale geliyor.”

Daha fazla düşüş olursa, “22.000 ila 24.000 ABD Doları arasındaki haftalık yapı ve hacim yapısı desteği” ve “19.000 ila 24.000 ABD Doları arasındaki 2017 tüm zamanların en yüksek yeniden testleri” bir sonraki ana destek alanlarıdır.

Delphi Digital dedi ki,

“Teslimiyetin erken belirtileri kanamaya başlıyor, ancak henüz maksimum acı noktasına yaklaştığımızı söyleyemeyiz.”

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!