Crypto.com, kullanıcıların engellemesini kaldırır, 30-40 kata ulaşan glitch LUNA işlemlerini tersine çevirir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Crypto.com, Terra’nın ölüm sarmalı LUNA ve stabilcoin TerraUSD (UST) için kurtarılamaz bir fiyat düşüşü gördüğünden, Terra (LUNA) işlemlerini açık tutan birkaç kripto borsasından biriydi. Ancak Crypto.com’un mobil uygulamasındaki teknik bir aksaklık, kullanıcıların anlık olarak LUNA işlemlerinde 30-40 kat kâr elde etmelerine olanak sağladı.

Cuma günü, Crypto.com, dahili bir araç, sistemin bir hata nedeniyle LUNA için yanlış fiyatlar verdiğini tespit ettikten sonra, kullanıcıların ticaret yapmasını aniden yasakladı. Crypto Twitter, borsadaki ticaretin tersine çevrilmesiyle ilgili endişeleri artırmaya başladığında, Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, kullanıcıların büyük kârlar elde etmelerine izin veren bir aksaklıkla ilgili ayrıntıları açıkladı.

Marszalek’e göre, “bu 59 dakika boyunca” işlem yapan kullanıcılar, LUNA tokenlerinin piyasa fiyatından geri satın alma seçeneğine hak kazanıyor ve o zamandan beri bu yazı yazılırken 0,0004685 dolara düştü. LUNA’nın tüm zamanların en yüksek piyasa fiyatı olan yaklaşık 120$’a 5 Nisan’da ulaştığını belirtmek önemlidir.

Marszalek şunları kaydetti:

“Temel neden, birden fazla dış faktörün (Luna ölüm sarmalı nedeniyle onay boyutu değişiklikleri, para çekme işlemleri ve tüm Luna zincirinin durması) birlikte, tipik olarak endeks fiyatlandırmasına yakalanması gereken, ancak olmayan fiyat sapmalarına yol açmasıydı.”

LUNA ticaret fiyaskosu üzerine bir günlük incelemeden sonra, Marszalek “tüm kullanıcı hesaplarının yeniden etkinleştirildiğini” bildirdi.

Crypto.com, LUNA işlemlerini tersine çevirirken, şirket, etkilenen yatırımcılar için bir iyi niyet jesti olarak, 10 dolarlık şirket içi token Cronos’u (CRO) teklif etti.

İlişkili: Breaking: Terra blockchain, LUNA fiyat çöküşünün ardından resmen durduruldu

Reklam Alanı

LUNA’nın fiyatının %99’dan fazla düşmesiyle, Terra blok zincirinin doğrulayıcıları, yönetişim saldırılarını önlemeyi amaçlayan ağı resmi olarak durdurdu.

Doğrulayıcıların, daha fazla delegasyonu devre dışı bırakmak için yeni bir yama uyguladıktan sonra ağı yeniden başlatması bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!