Crypto.com Dubai’de başını salladı ve FTX Japonya’da başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hacimce en büyük 10 kripto para borsasından ikisi, Crypto.com’un Dubai’de geçici bir kripto lisansı alması ve FTX’in Japonya’da lansmanı ile yeni pazarlara açılacak.

Crypto.com 2 Haziran’da Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nun (VARA) borsaya Sanal Varlık Lisansının geçici onayını sağladığını ve şirkete ilk uygunluk kontrollerine dayanarak ilerleme sağladığını duyurdu.

Borsa, VARA’nın “yakın vadede” gerçekleşmesini beklediği tam işletme lisansı verilmeden önce daha fazla durum tespiti ve diğer zorunlu gereklilikleri yerine getireceğini söyledi.

Crypto.com Mart ayında, kripto için yeni yasalar çıkardıktan ve Dubai’yi kripto için küresel bir merkez haline getirmek amacıyla VARA’yı kurduktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük şehrinde bir bölge ofisi kuracağını söyledi.

BAE Dış Ticaret Devlet Bakanı Dr Thani Al Zeyoudi yaptığı açıklamada, ülkenin “kripto para birimleri, sanal varlıklar ve blok zincirinin finansal hizmetler sektöründe devrim yaratacağına” inandığını söyledi. “Bu vizyon üzerine inşa etmek ve geleceğin teknolojilerinin burada gelişmesini sağlamak için şirketleri BAE’ye çekiyor” dedi.

FTX Japonya piyasaya çıkıyor

Hacim açısından Coinbase’i geride bırakarak ikinci en büyük merkezi borsa haline gelen FTX, Şubat ayında yerel Liquid kripto borsasını satın aldıktan sonra Japon müşterilerine hizmet vermek için FTX Japan’ı piyasaya sürdü.

Japonya, kripto düzenleyicisinin komisyoncusu Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ile ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto borsaları için katı kurallara sahip olsa da, bunun borsalar için işleri “oldukça zor” hale getirdiğini kabul ediyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto ticareti için “Japonya, potansiyel pazar büyüklüğü yaklaşık 1 trilyon dolar olan, oldukça düzenlenmiş bir pazar” dedi.

İlişkili: Önde gelen merkezi borsalar 2022’de pazar payını genişletiyor

Genişlemeler, devam eden düşüş koşulları nedeniyle personel kesmek zorunda kalan diğer büyük kripto firmalarının tam tersi.

Gemini borsasının, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle çalışanlarının %10’unu işten çıkarmayı planladığı bildiriliyor, Coinbase ayrıca Mayıs ayı ortasında, durgun piyasayı atlatabilmesini sağlamak için işe alımını yavaşlattığını duyurdu.

Nisan ayının sonunda, kripto dostu ticaret platformu Robinhood, daha geniş bir piyasa gerilemesinin bir parçası olarak hisse senedi fiyatı tüm zamanların en düşük seviyesinden işgücünün %9’unu işten çıkardı.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!