Cointelegraph Research, risk sermayesi veritabanını başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto endüstrisindeki genel olarak olumsuz fiyat hareketine rağmen, uzayda devam eden risk sermayesi yatırımları, endüstrinin sağlıklı olduğunu ve gelişmeye devam ettiğini gösteriyor. Cointelegraph Research’ün yeni risk sermayesi veritabanı, VC firmalarının faaliyetlerini takip ediyor ve kullanıcılara, inovasyon ve erken aşamadaki faaliyetlerin en önemli unsurlarına erişim sağlıyor.

Makroekonomik faktörler, son birkaç haftadır kripto ekonomisini boğuyor ve uzun süreli bir gerileme korkularını besliyor. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, faiz oranlarını 50 baz puan artıracağını açıkladıktan sonra, kripto fiyatları serbest düşüşe geçti. Ardından 9 Mayıs’ta, algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST) ABD dolarına bire bir sabit değerini kaybettiğinde bir siyah kuğu olayı Terra ekosistemini ve daha geniş alanı etkiledi.

Bununla birlikte, sektördeki VC yatırımı kesintisiz olarak devam ediyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar, Q2 2022, risk sermayesi yatırımında 6,8 milyar dolar gördü. Bu sayı, önceki çeyrekte görülen artışla eşleşme yolunda kalabilir.

Yine de bu, kripto pazarında yakın bir toparlanmanın göstergesi olarak alınmamalıdır. VC yatırımları ve getirileri, tarihsel olarak hem kripto hem de geleneksel varlıklarla olağanüstü zayıf korelasyonlar göstermiştir. Finansman aşamasına bağlı olarak, blockchain girişim kapitalistlerinin son zamanlarda elde ettiği büyük yıllık getirilere rağmen, yatırım alan şirketlerin başa baş olması yıllar alabilir.

VC yatırımcıları, bir projeyi finanse ederken uzun vadelidir ve özel sermaye yatırımı, halka açık varlıkların fiyat hareketlerini güçlü bir şekilde etkilemez. Bunun yerine, VC aktörlerinin faaliyetleri, alandaki yenilik seviyesinin uzun vadeli bir göstergesi olarak alınmalıdır. Web3, merkezi olmayan finans (DeFi), altyapı ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) üzerinde çalışan girişimlere devam eden yatırım, blockchain endüstrisinin hala genç, dinamik bir alan olduğunu kanıtlıyor – teknik zorluklara uyum sağlamak için hızla gelişen bir alan.

Cointelegraph Research, bu gelişmeyi belgeleyen sektör lideri bir veritabanını bir araya getirdi. Kamuya duyurulan tüm VC finansman turlarını takip eder ve son 10 yılda blok zincirinde yapılan 5.000’den fazla risk sermayesi anlaşması kaydını içerir.

Cointelegraph Araştırma Terminalinde VC veritabanını satın alın

Bu veriler yalnızca inovasyon düzeyi ve alanın gelecekteki potansiyeli hakkında değerli bilgiler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yatırım yapılabilecek potansiyel projelere ilişkin erken ipuçları verir. VC yatırımcılarının gelecek vaat eden teknolojiler için bir burnu vardır ve hayırlı projeleri çok önceden tespit etmeleri ile tanınırlar. madeni para pompaları ve ana haberlere çarptı.

Ara sıra üç haneli yıllık getiriler bunun somut kanıtıdır. Özel sermayenin gözdelerini keşfetmeye başlamak ve kapsamlı anlaşma veritabanımızdan yararlanmak için Cointelegraph Araştırma Terminalini ziyaret edin. VC veritabanı, DeFi, NFT’ler, GameFi, madencilik ve daha fazlası hakkında en son endüstri raporlarının yanı sıra önizleme ve satın alma için kullanılabilir.

Cointelegraph Research, risk sermayesi veritabanını başlattı

Bu çeyrekte gerçekleşen kayda değer VC anlaşmalarından bazıları, Pantera Capital ve Steadview’in önemli katkılarıyla D Serisi finansman turunda 135 milyon dolar toplayan Hint kripto ticaret platformu CoinDCX’i içeriyor.

USD Coin’i (USDC) destekleyen Stablecoin ihraççısı Circle, geleneksel finanstan büyük isimlerle ortaklık kurduktan sonra 400 milyon dolarlık bir turu kapattı. Nisan ayının sonlarında, Ethereum, Polkadot ve Cosmos ile entegre olan ve gelecek vadeden bir karbon nötr akıllı sözleşme blok zinciri olan Near Protocol, ekosistemi için 350 milyon dolar topladı. VC faaliyetinin yavaşladığına dair güçlü bir işaret yok, bu da mevcut fiyat belirsizliğine rağmen kripto alanının bir inovasyon kışı ile karşı karşıya kalmayabileceğini gösteriyor.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve ne bir yatırım tavsiyesi, ne bir yatırım analizi, ne de finansal araçların alım veya satımına yönelik bir davet değildir. Spesifik olarak, belge bireysel yatırım veya diğer tavsiyelerin yerine geçmez.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!