CoinShares, Fransız kripto varlık yöneticisi Napoleon AM’yi satın aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Avrupa’nın önde gelen dijital varlık yöneticisi CoinShares, devam eden pazar düşüşüne rağmen Fransız fintech firması Napoleon Group’un satın alımını tamamlıyor.

CoinShares 4 Temmuz’da firmanın Napoleon Group’un dijital varlık yönetimi yan kuruluşu olan Napoleon Asset Management’ı satın aldığını duyurdu.

CoinShares daha önce Kasım 2021’de Napoleon Crypto SAS’taki tüm çıkarılmış sermayeyi 13,9 milyon Euro (14,5 milyon $) karşılığında satın almak için bir satış ve satın alma sözleşmesi (SPA) imzalamıştı.

En son satın alma, Fransız finans düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers’ın (AMF), 28 Haziran’da Napoleon AM’nin satın alınmasına izin vermesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. CoinShares, daha sonra Haziran 2022’de grup SPA’da belirtilen şartlar uyarınca işleme devam etti.

Paris merkezli Napoleon AM, 2018’in sonlarında bir İlk Para Teklifi (ICO) tamamlandıktan sonra başlatıldı ve NPX jetonlarının satışı yoluyla 10 milyon doların üzerinde bir artış sağladı. Firma, Alternatif Yatırım Fonu Yöneticisi (AIFM) lisansını aldı ve bir ICO tarafından finanse edilen ve Fransız yasalarına göre kurulan ilk Avrupalı ​​varlık yöneticilerinden biri oldu.

2019’un sonlarında Napoleon AM, düzenlenmiş bir Bitcoin (BTC) fonu olan Napoleon Bitcoin Fund’u başlattı.

Napoleon AM’nin satın alınması, CoinShares’in Avrupa’da kripto borsasında işlem gören ürünlerin önemli bir ihraççısı olmasının yanı sıra AIFM uyumlu ürünler ve hizmetler sunmasına olanak tanıyor. Lisans, firmanın Avrupa Birliği genelinde pazar hizmetleri sunmasını sağlayarak CoinShares’in ürünlerini Napoleon AM tarafından geliştirilen algoritmik ticaret ve yapay zeka araçlarıyla genişletiyor.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti Cointelegraph’a şunları söyledi:

“CoinShares, piyasa koşullarına rağmen büyümeye devam ediyor. Ayı piyasası, pozisyonları sağlamlaştırmak ve yeni ürünler ve hizmetler oluşturmak için bir fırsat.”

CEO’ya göre, CoinShares grubunda AIFM tarafından düzenlenen bir kuruluşa sahip olmak önemlidir, çünkü bu “en zorlu lisanslardan biri”dir.

İlişkili: BlockFi, FTX US ile 240 milyon dolarlık ‘satın alma seçeneği’ de dahil olmak üzere anlaşma yaptığını duyurdu

Mognetti, “CoinShares her zaman düzenlemenin ön saflarında yer aldı, dijital varlık endüstrisinde güçlü bir düzenleme savunucusu ve kapsamlı bir düzenlenmiş ürün ve hizmet listesine sahip” dedi.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!