Coinbase’in Mercado Bitcoin’in arkasındaki firmayı satın alma planları suya düştü: Rapor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Coinbase ve Mercado Bitcoin’in ana şirketi olan Brezilyalı şirket 2TM’nin, firmayı satın alan kripto borsası etrafındaki görüşmeleri rafa kaldırdığı bildirildi.

Salı günü Bloomberg raporuna göre 2TM ve Coinbase, ABD merkezli kripto borsasının 2 milyar dolardan fazla değere sahip Brezilyalı şirketi satın almasıyla ilgili tartışmaları sonlandırdı. 2TM’nin yorum yapmayı reddettiği ve bir Coinbase sözcüsünün sadece “Brezilya pazarına bağlı” olduğunu söylediği için satın almanın gerçekleşmemesine neyin yol açtığı belli değil.

Latin Amerika’nın en büyük kripto komisyonculuk şirketlerinden biri olan Mercado Bitcoin’in ana şirketi olarak 2TM, 200 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından Temmuz 2021’de tek boynuzlu at statüsünü güçlendirerek şirketi 2 milyar dolarlık bir değerlemenin önüne geçirdi. Cointelegraph, Mart ayında 2TM’nin Coinbase’in firmayı satın alma planlarından önce 2,2 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi. Ayrıca 2TM, Ocak ayında Lizbon merkezli kripto borsası CriptoLoja’da kontrol hissesi satın aldı.

Aralık 2021’den itibaren Latin Amerika hakkında bir Coinbase kurumsal yatırımcı raporu, Brezilya’daki operasyonların genişletilmesine ilgi duyulduğunu öne sürdü. Nisan ayında Brezilya Senatosu, 2022 yılı sonuna kadar Başkan Jair Bolsonaro tarafından yasalaşması beklenen ülkedeki kripto para birimlerini düzenleyen bir yasayı onayladı. Brezilya’nın en kalabalık ikinci şehri olan Rio de Janeiro, Mart ayında da duyuracağını duyurdu. 2023’ten itibaren şehir sınırları içindeki kentsel gayrimenkullerle ilgili vergiler için Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edin.

İlişkili: Cointelegraph’ın Brezilya versiyonu kripto ve blok zincirinde en iyi 10 kişiyi açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’in, dünya genelindeki diğer kripto ve blok zinciri firmalarını satın almak için tekliflerde bulunduğu bildiriliyor. Ocak 2021’de Coinbase, gelişmiş ticaret uygulaması için Blockchain altyapı platformu Bison Trails’in yanı sıra Routefire platformunu satın aldığını duyurdu. Nisan ayında Cointelegraph, borsanın Türkiye merkezli büyük kripto şirketi BtcTurk’u 3,2 milyar dolara satın almayı planladığını bildirdi.

Cointelegraph, 2TM’ye ulaştı ancak yayınlandığı sırada bir yanıt alamadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!