Coinbase, Web3 mobil DApp ve DeFi cüzdanını ve tarayıcısını tanıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase, sınırlı sayıda mobil uygulama kullanıcısı için sıcak bir cüzdan ve tarayıcı da dahil olmak üzere Web3 uygulama işlevselliğini kullanıma sundu.

Uygulama, belirli kullanıcıların Uniswap ve OpenSea gibi Ethereum ağındaki merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler) erişmesine izin verecek.

Coinbase’in ürün yönetimi direktörü Rishi Dean tarafından 17 Mayıs’ta yapılan duyuru, uygun kullanıcıların, uygun olmayan token (NFT) pazarlarında işlem yapmaya, merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) takas yapmaya ve ödünç almak ve borç vermek.

DApp’lere erişim sağlayan mobil tarayıcının yanı sıra, müşterilerin para alışverişi yapmak için kullanabilecekleri bir sıcak cüzdan var. MetaMask gibi merkezi olmayan sıcak cüzdan uygulamalarının aksine, Coinbase sıcak cüzdanında ortak saklama kurulumu olacak. Bu, cüzdanın özel anahtarının şirket tarafından saklanacağı ve kullanıcı tarafından kişisel olarak saklanabileceği anlamına gelir.

Cüzdan ve DApp işlevselliği, bir işlemin doğruluğunu sağlarken göndericilerin ve alıcıların gizliliğini koruyan çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisi ile çalıştırılır.

Dean, anahtarların velayetini paylaşmanın, kullanıcıları cihazla ilgili sorunlardan korumak için tasarlanmış bir güvenlik özelliği olduğunu belirtti. “Bu, cihazınıza erişiminizi kaybederseniz Dapp cüzdanınızın anahtarının hala güvende olduğu ve Coinbase’in canlı desteğimiz aracılığıyla kurtarmaya yardımcı olabileceği anlamına geliyor” diye yazdı.

Coinbase’in genişletilmiş cüzdan işlevi, çalışmalarını sergilemek için yeni kullanıcılara katılmayı zor bulabilen Web3 geliştiricileri için umut verici. Statista’ya göre, borsa yaklaşık 90 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip.

İlişkili: Coinbase CEO’su, iflas koruma korkuları arasında fonların güvende olduğunu söyledi

Reklam Alanı

Bu, bu ayki ikinci büyük ürün sunumu. Borsa, uzun zamandır beklenen Coinbase NFT pazarını 4 Mayıs’ta, ilk gününde sadece 150 işlemden sadece 75.000 dolarlık satış hacmi göstererek cansız bir şekilde başlattı.

Coinbase’in ilk çeyrek kazanç raporu, borsanın geçen yıl halka açıldığından bu yana ilk net zararını yayınlayarak aşağı piyasada mücadele ettiğini gösteriyor. Gelir, 2021 yılının ilk çeyreğinden bu yana yıllık 1,6 milyar dolardan %27 düşüşle 1,1 milyar dolara düşerken, aylık kullanıcı sayısı 2021’in dördüncü çeyreğindeki 11,4 milyondan 9,2 milyona düştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!