Coinbase raporuna göre İngilizlerin üçte biri kripto satın aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bitcoin (BTC) numarası yükseltme teknolojisi, Birleşik Krallık’ta kriptonun benimsenmesini artırıyor. Qualtrics tarafından yürütülen bir Coinbase araştırmasına göre, giderek daha fazla İngiliz kripto para birimi satın alıyor.

Önemli çıkarımlar, Ekim 2021’de %29 olan İngiliz halkının %33’ünün kriptoya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, ankete katılanların yarısından fazlası veya %61’i, önümüzdeki 12 ay içinde varlıklarını artırmayı planlıyor.

İngiltere’nin önde gelen Bitcoin borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott için istatistikler “inanılmaz derecede yüksek görünüyor”. Scott, “Şu anda perakende pazarında sakin bir dönem görüyoruz” dedi ve “fiyat sabitlendiğinde, yeni başlayanlardan gelen ilgi de öyle” dedi.

“Bunun kaynağını bilmeden, anket boyutunun küçük olduğunu ve şans eseri gerçeklerden daha fazla benimseme yönünde düştüğünü tahmin etme tehlikesiyle karşı karşıyayım.”

Statista’dan alınan istatistikler, Birleşik Krallık’ta kripto sahipliğinin çok daha düşük olduğunu gösteriyor – %7 civarında, önceki Cointelegraph raporları ise Birleşik Krallık’ta kripto sahipliğinin %10’un altında olduğunu gösteriyor.

Scott için, “buna olumsuz bir şekilde bakmak yerine, bunu bir nefes alma ve bir sonraki dalganın altyapısını oluşturma fırsatı olarak görmeliyiz, çünkü hepimiz endüstrinin döngülerde çalışmaya devam ettiğini biliyoruz.” Gerçekten de, Bitcoin kısa süre önce bir sonraki yarılanma yolunda yarı noktayı geçti.

Coinbase raporu ayrıca, Bitcoin’in en yaygın olarak sahip olunan kripto para birimi olduğu için Birleşik Krallık’taki tüketiciler arasında kripto kralı olduğunu vurguladı. Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve Binance Coin (BNB) ile ankete katılanların %52’si tarafından sırasıyla %34 ve %33 oranında tutulmaktadır.

Birleşik Krallık’ta kripto ile ilgilenen sadece perakende piyasası değil: Majestelerinin Hazinesi de durgun Bitcoin fiyat hareketinden geçiyor gibi görünüyor. HM Hazinesi’nin yaza kadar kraliyet NFT’si oluşturma kararı, İngiltere’deki stablecoin düzenlemesini çevreleyen tartışmalar arasında Nisan ayında kripto topluluğunun dikkatini çekti.

Bir Coinbase sözcüsü, Cointelegraph’a 67 milyonluk İngiliz nüfusunun “Avrupa’nın önde gelen kripto yatırım merkezi” oluşturduğunu söyledi.

Reklam Alanı

“Son anket çalışması, portföylerinin boyutunu ve çeşitlendirmesini genişletmek için birçok paylaşım hırsı ile benimseme eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor.”

Sözcü, bir uyarı notu ekleyerek, “bu varlıkların anlaşılmasını ve farkındalığını artırmak için yapılacak daha çok iş olduğu açık” dedi. Deneyimli bir Finansal Davranış Otoritesi (FCA) çalışanı, hükümetin “kripto vizyonunu” desteklemek için yakın zamanda dijital varlıklar departmanında bir görev aldı.

Coincorner için bu, “gerçek dünya kullanımına ilişkin hiçbir şey sunmayan yüzlerce farklı kripto para birimi üzerinde spekülasyon yapmak isteyen müşterilere odaklanmak yerine, gerçek dünya, günlük kullanım durumu” ile ilgilidir.

İlgili: Ev tatlı hodl: Bir Bitcoiner, annesine bir ev almak için BTC’yi nasıl kullandı?

Cointelegraph, FCA’nın kripto duruşundaki son değişiklikler ışığında İngiltere’nin finans ve kripto ortamındaki değişikliklerin bir analizini derledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!