Coinbase, müşteri verilerini ABD hükümetine sattığı raporlarını yalanladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto değişim platformu Coinbase, şirketin müşteri bilgilerini ülkenin İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı çalışan Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza’ya (ICE) sattığını iddia eden haberleri yalanladı.

Perşembe günü, Coinbase’in ICE’ye coğrafi konum verileri sağladığına dair haberler çevrimiçi olarak yayıldı. Bu nedenle Solobase Mac gibi Twitter kullanıcıları şok oldular ve “bunun için kaydolmadıklarını” belirttiler. Tweet attılar:

Coinbase, Twitter’dan yaptığı açıklamada açıklığa kavuşturuldu firmanın “tescilli müşteri verilerini satmadığını” söyledi. Borsa, en önemli önceliğinin platform kullanıcılarına güvenli ve güvenli bir deneyim sunmak olduğunu vurguladı.

Ek olarak, kripto platformu ayrıca açıkladı Coinbase Tracer araçlarının hükümet gereksinimlerine uyacak şekilde oluşturulduğunu. Coinbase, bunun terör finansmanı ve kara para aklama gibi finansla ilgili suçları araştırmak için kullanıldığını kaydetti. Borsaya göre, hükümete sağladıkları bilgiler Coinbase kullanıcı verilerinden değil, yalnızca kamu kaynaklarından geliyor.

Eylül 2021’de Coinbase, devlet kurumu için yazılım geliştirmek üzere ICE ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, borsayı 1,36 milyon dolar karşılığında ICE’ye “hizmet olarak uygulama geliştirme yazılımı” sağlamaya zorluyor.

İlişkili: Coinbase, Hollandalı müşterilerden borsa dışı işlemleri takip edecek

Mevcut kripto kışının neden olduğu aksiliklere rağmen Coinbase, Avrupa’daki operasyonlarını genişletmek istiyor. Borsa, İsviçre’de personel alımına başladı ve Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde faaliyet göstermek için lisans aldı.

Geçen hafta, kredi derecelendirme şirketi Moody’s, firmanın Coinbase’in finansal yükümlülüklerini ödeme kabiliyetine ilişkin görüşü olan Coinbase’in Kurumsal Aile Derecelendirmesini (CFR) düşürdü. Derecelendirme kuruluşu ayrıca, herhangi bir teminat varlığı tarafından desteklenmeyen borç olan borsaların garantili kıdemli teminatsız notlarının da notunu düşürdü.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!