Coinbase, kararsız stabilcoinler GYEN, TerraUSD üzerinde sınıf davasıyla karşı karşıya

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Perşembe günü, ticaret platformunun TerraUSD stablecoin listelemesinde ihmalkar davrandığını ve Terraform Labs ile mali ilişkisini ifşa etmediğini iddia ederek Coinbase aleyhine bir toplu dava açıldı. Bu, Coinbase’e karşı açılan ikinci toplu dava. GYEN’in kasım ayında deplenmesiyle ilgili olarak geçen ay dava açılmıştı.

Perşembe günkü dava, Coinbase’in Terraform Labs’ın TerraUSD’yi listelemeden önce gerekli özeni göstermediği ve TerraUSD’nin riskini algoritmik bir stabilcoin olarak yanlış sunduğu için ihmalkar davrandığını iddia ediyor. Dava, Robinhood, Gemini ve Kraken ticaret platformları tarafından sağlanan stabilcoinler hakkındaki bilgileri Coinbase’inkiyle karşılaştırıyor ve “TerraUSD’nin doğasını teminatsız, bir algoritma tarafından kontrol edilen ve oldukça riskli olarak ifşa etmekten ziyade, Coinbase onu sadece bir başkası olarak kabul etti. sabit para.”

Dava ayrıca şirketin yatırım kolu olan Coinbase Ventures’ın Terraform Labs’ın en büyük destekçilerinden biri olduğunu ve şirketin TerraUSD’nin oynaklığını açıklamaması için ek bir motivasyon olduğunu iddia ediyor.

İlgili: Elon Musk ‘saçma’ 258 milyar dolarlık Dogecoin davasıyla vuruldu

Davadaki davacılar ve sınıflar, hukuk firmaları Milberg Coleman Bryson Phillips Grossman ve Erickson Kramer Osborne tarafından temsil ediliyor. İkinci firma ayrıca 13 Mayıs’ta Coinbase ve GMO-Z.com Trust’a karşı Kasım ayında Japon yen sabitlenmiş GYEN sabit parasının çıkarılmasıyla ilgili bir davada davacıları temsil ediyor.

GYEN’in değeri yükseldi ve Coinbase’de listelendikten bir hafta sonra hızla düştü ve platformun bazı kullanıcıların hesaplarını dondurmasına neden oldu. Bazı kullanıcılar da olay sırasında – davaya göre “anlatılmamış milyonlar” – para kaybetti. Dava, GMO-Z.com’un, stablecoin’in tasarımından başlayarak, davacılara ve sınıfa karşı görevlerini çeşitli şekillerde yerine getirmediğini iddia ediyor.

Coinbase’in, makul bir şekilde öngörülebilir bir depegging riskine rağmen GYEN’i listelerken ihmalkar yanlış beyanda bulunduğu ve makul özeni göstermediği iddia ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!