Coinbase ETH çıkışları yeni rekora ulaştığı için Ethereum, 3 bin doların üzerinde mini bir kırılmayı hedefliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), temel olarak daha kısa zaman aralığı grafiğindeki klasik bir yükseliş tersine dönüş modeli ve Coinbase’den ETH çıkışlarındaki büyük artış nedeniyle 3.000 doların üzerinde bir mini boğa koşusu için hazırlanıyor.

ETH fiyatı düşen takoz oluşturuyor

ETH’nin fiyatı, Mart 2022’nin sonundan bu yana düşen bir takoz paterni oluşturuyor ve bu da Mayıs ayında bir kırılma hamlesi yapma ihtimalini artırıyor.

Düşen takozlar, fiyat trendleri, azalan ve daralan iki trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde düştüğünde ortaya çıkar.

Teknik analizin bir kuralı olarak, bu takozlar, fiyat aralığının dışına çıktıktan sonra çözülür ve kırılma noktasından ölçüldüğünde formasyonun üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunlukta bir seviyeye yükselir.

Düşen takoz kurulumunu içeren ETH/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Maksimum düşen kama yüksekliği yaklaşık 395 dolar. ETH’nin fiyatının, potansiyel kırılma noktası olan 2.850 doların üzerinde kapandığını ve işlem hacmindeki artışın eşlik ettiğini varsayalım, 395 dolar daha artarak 3.150 dolara yükselme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Coinbase ETH çıkışları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Ether piyasasındaki geçici yukarı yönlü görünüm, zincir içi yükseliş verileriyle örtüşüyor.

CryptoQuant verilerine göre, hacim olarak ikinci en büyük kripto borsası olan Coinbase’den ayrılan ETH sayısı, 3 Mayıs’ta en yüksek seviyesine ulaştı.

Aynı zamanda, Glassnodes on-chain metriklerinden birine göre, tüm kripto borsalarındaki ETH bakiyesi 3 Mayıs’ta Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviyesine düştü.

Coinbase ETH çıkışları yeni rekora ulaştığı için Ethereum, 3 bin doların üzerinde mini bir kırılmayı hedefliyor
Borsalarda Ethereum dengesi. Kaynak: Glassnode

Her iki gösterge de, tüccarların diğer varlıklar için ticaret yapmak yerine Ethereum jetonlarını elinde tutma tercihinde bir artışa işaret ediyor.

Ayrıca, küçük Ether tüccarlarının yukarı yönlü hissiyatında yakın zamanda yaşanan toparlanmayla, yani minimum bakiyesi 0.1 ETH, 1 ETH ve 10 ETH olan adreslerin sayısındaki artışla örtüşüyor.

Reklam Alanı
Coinbase ETH çıkışları yeni rekora ulaştığı için Ethereum, 3 bin doların üzerinde mini bir kırılmayı hedefliyor
Bakiyesi ≥ 0.1 ETH, 1 ETH ve 10 ETH olan Ethereum adreslerinin sayısı. Kaynak: Glassnode

Ethereum bakiyeleri, Ether’in fiyat eğilimleri düştükçe perakende adreslerinde daha yüksek hareket ediyor ve bu da tüccarların yerel düşük seviyelerden ETH satın aldığını gösteriyor. Bu, düşen kamanın yukarı yönlü dönüş kurulumunu daha da destekliyor.

Ayı uzun vadeli beklentiler

Bununla birlikte, Ether’in 3.000 dolar seviyesini geçme olasılığı, onu mevcut, uzun vadeli düşüş eğiliminden kurtarmadı.

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, ETH, kırılma noktasına bağlı olarak aşağı yönlü hedefi 1.820 dolar ile 2.670 dolar arasında herhangi bir yerdeyken, 2. çeyrekte yükselen üçgen aralığının altına düşme riski taşıyor.

Coinbase ETH çıkışları yeni rekora ulaştığı için Ethereum, 3 bin doların üzerinde mini bir kırılmayı hedefliyor
ETH/USD ‘artan üçgen’ kurulumunu içeren günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Ek olumsuz ipuçları makro cephelerden geliyor ve Ether – en büyük rakibi Bitcoin (BTC) gibi – ortak bir faktör nedeniyle geleneksel piyasaları aşağı çekeceğine dair bir işaret olarak hala ABD hisse senetleriyle pozitif korelasyonunu koruyor: şahin bir Federal Rezerv .

Coinbase ETH çıkışları yeni rekora ulaştığı için Ethereum, 3 bin doların üzerinde mini bir kırılmayı hedefliyor
ETH/USD ve S&P500 korelasyon katsayısı. Kaynak: TradingView

ABD merkez bankası, 4 Mayıs saat 14:00 EST’de bir politika bildirisi yayınlayacak, ardından başkan Jerome Powell’ın 14:30 EST’deki basın konferansı izleyecek. Yetkililer, gösterge oranlarını %0,5 artıracaklarının ve 9 trilyon dolarlık varlık portföylerini gevşetme planlarını onaylayacaklarının sinyallerini verdiler.

İlgili: Tüccarlar 2,4 bin dolara düşüş konusunda uyarırken bile akıllı para ETH biriktiriyor

Bloomberg, Strategas Research Partners ve Morgan Stanley’den araştırmacıların ABD gösterge endeksi olan S&P 500’ün 2022’ye kadar %15-16 oranında daha azalacağını tahmin ediyor. Tutarlı pozitif korelasyonunun bir sonucu olarak, ETH bu yıl da benzer aşağı yönlü beklentilerle karşı karşıya.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!