Coin Bureau’dan Polygon (MATIC) İçin Düşüş Uyarısı Geldi! İşte Nedeni

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Popüler kripto para YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu, katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon (MATIC) hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Guy olarak bilinen kripto analisti, yeni bir videoda, dolaşımdaki MATIC arzına dikkat çekti. Analist arzın yakın gelecekte herhangi bir ralliyi engelleyebilecek Polygon üzerinde oldukça önemli bir satış baskısı oluşturduğunu söyledi.

“CoinMarketCap’ten alınan tarihsel veriler, MATIC’in dolaşımdaki arzının son dört ayda yaklaşık 600 milyon arttığını gösteriyor. CoinGecko’nun geçmiş verileri, MATIC’in dolaşımdaki arzının hiç değişmediğini gösteriyor, ancak MATIC’in hakediş (vesting) programı göz önüne alındığında bu pek olası değil.

Şaşırtıcı şekilde, Polygon Vakfı için hakediş sözleşmesi aynı dönemde 600 milyon MATIC piyasaya sürdü ve bunu projeyle ilgili önceki videomdan aldığım görüntülerden biliyorum.

Diğer hakediş programlarında MATIC bakiyelerinin çok az değişmesi, hatta aynı kalması, satış baskısının çoğunun Polygon Vakfı’ndan geldiğini gösteriyor.”

Guy, satın almaları ve işletmeyi finanse etmek için MATIC’in geliştirme ekibinin yoğun harcamalarının kripto varlığının fiyatını etkileyebileceğini belirtti.

“Son zamanlarda Polygon Vakfı’nın sattığı MATIC’in fiyatını baskıladığına dair spekülasyonlar kripto manşetlerinde yer aldı ve (bunun) matematiğini yaparsanız mantıklı geliyor. 

Geçen Ağustos ayında, Polygon Vakfı sıfır bilgi teknolojilerinin gelişimini finanse etmek için hazinesinden 1 milyar dolar değerinde MATIC tahsis etti. Polygon Vakfı ayrıca Hermes Network’ün satın alınması için 250 milyon MATIC’e kadar ödeme yaptı.

Polygon’un yukarıda bahsedilen Mir Protokolü satın alımının 250 milyon MATIC’e mal olduğu ve Polygon’un 450 milyon dolarlık artışının bile aslında çeşitli kripto VC’lere tezgah üstü MATIC satışı olduğu bildirildi.

MATIC’teki bu 450 milyon dolarlık hakediş planına ilişkin herhangi bir özel referans bulamadım, bu yüzden kilitlerinin açık olduğunu varsaymak zorundayım.

Messari’nin MATIC için hakediş programının doğru olduğunu varsayarsak, tüm bunlar, şimdiye kadar Polygon Vakfına verilen MATIC’in tümü olmasa da çoğunu açıklar nitelikte ve kalanın işletme maliyetlerine veya diğer girişimlere harcandığını farz ediyorum.”

Guys, satış baskısının yakın gelecekte MATIC’in fiyat potansiyeli için “korkunç bir tablo” çizdiğini ve herhangi bir rallinin büyük ölçüde talebe ve Polygon ağındaki gelecekteki gelişmelere bağlı olacağını söyledi.

“MATIC’e olan talebin düşüşte olduğu gerçeği olmasaydı, iyi olurdu. Gördüğünüz gibi, Polygon’un PoS chain’indeki yeni cüzdan adreslerinin sayısı sabitlenmiş görünüyor. Daha da kötüsü, Polygon’un PoS chain’indeki günlük işlemlerin sayısı aylardır düşüşte.”  

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!