CityCoins, 11 yeni kuluçka projesiyle hizmetlerini genişletiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Stacks Ventures proje inkübatörü, ödül almak ve ekonomilerini desteklemek için dijital bir varlık kullanmak isteyen küresel belediye başkanları için CityCoins’i daha çekici hale getirmeye yardımcı olacak 11 projeyi kabul etti.

Stacks Ventures, Stacks Bitcoin katman-2 akıllı sözleşme çözümündeki projeler için 4 milyon dolarlık bir kuluçka merkezidir. CityCoins, Miami City ve New York City ile MiamiCoin ve NYCCoin ile imza atan ilk ikisi olmak üzere, ortak şehir yönetimlerinin Stacks üzerinde kendi tokenlerini başlatmalarını sağlayan bir projedir.

Ortaklıkların bir parçası olarak, yerel yönetimler CityCoin ödülleri kazanır ve Bitcoin’de (BTC) ek ödüller almak için varlığı paylaştırır.

Stacks Ventures, kuluçkaya yatırılacak 24 projeden oluşan ikinci kohortunda, CityCoins’e kablosuz ağ, Web3, oyun, değiştirilemez tokenler (NFT), merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO), eğitim ve merkezi olmayan finans (DeFi) yetenekleri ekleyen 11 projeyi daha kuluçkaya yatıracak.

Stacks Ventures ortağı Trevor Owens, eklenen yeteneklerin yanı sıra, Cointelegraph’a Bitcoin getirileri üretmenin “bir şehrin vergi matrahının yerini alabileceğini” söyledi. Özünde, şehirlerin potansiyel olarak, aksi takdirde vergilerle ödenecek tüm maliyetleri karşılamaya yetecek kadar getiri elde edebileceğini söylüyor.

CityCoin kullanan şehirler, madencilerden STX’te ödenen ücretlerin %30’u ile ödüllendirilir. Belediye başkanları, STX ödüllerini hemen USD karşılığında satabilir veya Bitcoin getirisi elde etmek için jetonları biriktirebilir. Stacks ağında istifleme, Ethereum’da belirteçlerin stakingine benzer.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez geçen Kasım ayında, şehrinin ödüllerini, şehrinin sakinlerine dağıtılacak olan BTC getirisini üretmek için kullanacağını söyledi.

Owens, CityCoins’e NFT’ler, DeFi ve Web3 eklemenin potansiyel şehirler için en fazla fırsatı yarattığını düşünüyor. “Web3 tamamen sahiplikle ilgilidir, NFT’ler tüm maddi olmayan varlıkların mülkiyetinde kullanılabilir:” dedi.

“Belediye başkanları bunun çok yakın olduğunu görebilirler. yapan CityCoins aracılığıyla hizmetler ve uygulamalar ekleyebilirler. [their] sakinleri daha mutlu ve sağlıklı.”

CityCoins’in kurucusu Patrick Stanley, CityCoins üzerinde çalışan yeni girişimlerin, “etkinleştirildiği her yerde şehirlerin ve vatandaşların sağlığını, zenginliğini ve mutluluğunu artırma” misyonunu yerine getirmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Ancak, sonuçta projede bir sabit paraya sahip olmak istiyor.

Salı günü Cointelegraph’a “insanların her zaman istikrarlı bir varlığa yöneleceğini çünkü değişken varlıklar üzerindeki bilişsel yükün çok yüksek olduğunu” söyledi. Sonuç olarak, Bitcoin gibi değişken varlıklar büyük olasılıkla bir para birimi olmayacak.

CityCoins daha fazla şehre ve daha fazla insana hizmet etmek için geliştikçe, Stanley, projenin şehirlerin enflasyonla savaşmasına yardımcı olabileceğine inanıyor ve bunun en çok yoksulları incittiğini düşünüyor. dedi ki:

Reklam Alanı

“Şehirler artık vatandaşlarını enflasyona karşı korumak zorunda kalabilir. Bunu Bitcoin getirisi sağlayan bir stablecoin aracılığıyla yapabilseler harika olmaz mıydı?”

Ekonomi takipçisi US Inflation Calculator’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut enflasyon oranı, 1981’den bu yana yıllık %8.5 gibi en yüksek seviyede.

Stanley’nin kripto benimsemeyi teşvik etmek için bir araç olarak stablecoin’lere olan tutkusu, kripto para birimini sermaye piyasalarına genişletmek için stabilcoinlerin gerekli olacağına inanan VegaX’ten Sang Lee’nin çabasını yansıtıyor.

İlişkili: Kripto benimseme konusunda ekonomik modeller çalıştırmak için kuantum hesaplama

Nasıl olursa olsun, Stanley, er ya da geç, aşinalık ve erişilebilirlik arttıkça herkesin kripto tutacağına inanıyor. Stacks Ventures’a katılan yeni girişimler arasında, halka Bitcoin hakkında bilgi vermede potansiyel olarak yardımcı olabilecek eğitime odaklanan bir girişim var.

Geçen yaz lansmanından bu yana Miami ve New York City, sakinleri için gelir elde etmek için CityCoins’i kullanmaya başladı. Philadelphia şehir yönetimi, CityCoins ile ortak olmaya ilgi duyduğunu belirtti ve Austin, Miami ve New York City’e katılmaya hazır görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!