Çinli çip tasarımcısının 50 milyon dolarlık Nasdaq halka arz için başvurduğu bildirildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Çinli madencilik çipi tasarımcısı Nano Labs, durgun piyasa koşullarında Nasdaq’ta 50 milyon dolar toplamak için Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk halka arz (IPO) için başvuruda bulundu.

Renaissance Capital IPO izleme aracı tarafından elde edilen bilgilere göre, Huangzhou merkezli kripto madenciliği çip üreticisi, dünyanın en büyük ikinci hissesi olan Nasdaq’ta yapacağı halka arz için düzenleyici kurum olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu. değiş tokuş.

Amerikan emanetçi hisseleri başvurusu, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir dizi düzenleyici zorluğun ortasında gerçekleşiyor ve bu da Çinli ihraççıların denizaşırı fon yaratma sıkıntısına neden oluyor. Geçen yıl 5,8 milyar dolar toplayan 28 halka arza kıyasla, 2022’de New York’ta sadece iki halka arz gerçekleşti ve 49,5 milyon dolar topladı.

Ancak Nano Labs, henüz uygulanabilir bir ürün üretmemiş olmasına rağmen Nasdaq teklifinde ilerlemeye devam ediyor. Firma, oyun ve eğlence için bilgi işlem gücü sağlayan bir metaverse işine dönüşmeyi planlıyor.

Metaverse, blok zincirinde geliştirilmekte olan yeni bir çevrimiçi ortamdır. Kullanıcılar, bazen “yeni nesil internet” veya Web3 uygulamaları olarak adlandırılan bu sanal alemlerde avatarlar oluşturabilir ve dijital mülklere sahip olabilir.

Nano Labs’ın iki ana hissedarı, sırasıyla %32.8 ve %22.3 hisseye sahip kurucu ortaklar Kong ve Sun Qifeng’dir. Kong, daha önce Kasım 2019’da ABD’de listeye giren ilk kripto para madenciliği platformu üreticisi olan rakip Canaan’ın eş başkanı ve direktörüydü. Çin’den gelen haberlere göre, Ağustos 2020’de, Kenan’dan kurumsal bir güç mücadelesi ortasında ayrıldı. sonra.

Nano Labs ürünleri, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Filecoin (FIL) gibi kripto para birimlerini çıkarmak için kullanılır. 2020’de şirketin kazançları yalnızca Çin merkezli müşterilerden elde edildi. Yurtdışı satışlarını artırmak için geçen yıl Singapur’da bir yan kuruluş kurdu.

İlişkili: Celsius Network’ün kripto madenciliği yan kuruluşu SEC dosyası, halka arz için planlar önerdi

Pekin, Mayıs 2021’de kripto faaliyetlerini durdurduktan sonra, daha önce dünyanın en büyük kripto para madenciliği yeri olan Çin, bazı faaliyetlerin yeraltına itildiğine tanık oldu. Geçen yılın Temmuz ayında, ağın işlemleri doğrulamak ve yeni dijital varlıklar oluşturmak için bilgi işlem gücünün bir ölçüsü olan hash oranı kısaca sıfıra indi.

Halka arz başarılı olsa bile, Nano Labs listeden çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya. Bir ABD denetim düzenleyicisi, Çin hesaplarını üç yıl boyunca inceleyemezse, anakaradaki Çinli firmalar 2023 yılına kadar Amerikan pazarlarından çıkarılabilir. Nano Labs, muhasebe firmasının Çin’deki ofisleri tarafından yapılan denetim çalışmaları sonucunda bu sorunla karşı karşıya kalacağını iddia etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!