Cincinnati Üniversitesi kripto çılgınlığını eğitim müfredatına dönüştürüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para birimleri, geleneksel varlıklara alternatif olarak giderek daha fazla kabul edildikleri için akademik kurumlardan büyük ilgi görüyor. Amerika Birleşik Devletleri Ohio’daki Cincinnati Üniversitesi (UC), müfredatının bir parçası olarak kripto para birimiyle ilgili kurslar bile kurdu.

Aslında UC, Çarşamba günü bir UC News hikayesine göre öğrencileri Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri ve gelişen finansal teknolojiler hakkında eğitecek iki yeni program üzerinde çalışıyor.

Raporlar, projelerin Dan Kautz ve Woody (Woody) Uible tarafından finanse edildiğini ve bunları UC’nin Carl H. Lindner İşletme Fakültesi aracılığıyla sağlayacağını belirtiyor. Finansman ayrıca, 2022’de açılması beklenen yeni Dijital Gelecek genel merkezinde kamu-özel laboratuvar alanı oluşturulmasını da kapsıyordu.

Bu girişimin başlatılmasının ardından, Ph.D. Dean Marianne Lewis, öğrencilerin yeni finansal teknoloji alanında uygulamalı ve pratik öğrenme elde edebileceklerini belirterek şunları ekledi:

Reklam Alanı

“Öğrencilerimiz, kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini ve bu tür dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenecek, bu tür bir programla UC’yi bölgesel lider ve ulusal olarak en iyi üniversiteler arasında konumlandıracak.”

Yeni finansal sınır, dünyanın her yerindeki insanların yaratmalarına, yenilik yapmalarına, para üretmelerine ve gelişmelerine olanak tanıdığından, kripto para birimleriyle ilgili eğitimin popülaritesi, özellikle marjinal topluluklar arasında son zamanlarda arttı. Bu tür toplulukların bu olanaklardan yararlanmalarına yardımcı olmak için Jay-Z ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, Jay-Z’nin büyüdüğü Brooklyn, New York’taki Mary Houses sakinleri için bir program olan Bitcoin Akademisi’ni finanse etmek için ortaklık kurdu. bu insanlara kripto para birimleri hakkında bilgi verir.

İlişkili: ABD ticari marka dosyalama ipuçları, Arizona Eyalet Üniversitesi Metaverse’deki planlama sınıflarında

Diğer en iyi üniversiteler de blockchain ve kripto para çılgınlığı ile ilgileniyor. Örneğin, çığır açan araştırmaları ve zorlu akademik müfredatıyla geniş çapta tanınan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), merkezi olmayan ekosisteme ilk araştırma yaklaşımını benimseyen blok zincir teknolojisi açısından liderdir.

Harvard, 200’den fazla üyesi olan canlı bir blok zinciri öğrenci ağına sahiptir. Haftalık “Crypto 101” tartışmaları düzenleniyor ve kampüste öğrencilerin kripto para projelerini geliştirmelerine ve ölçeklendirmelerine olanak tanıyan bir kuluçka merkezi var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!