Çin merkezli düzenleyici ve ticaret birlikleri, en son risk bildiriminde NFT’leri hedefliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Çin Bankacılık Birliği, Çin İnternet Finansmanı Birliği ve Çin Menkul Kıymetler Birliği ortak bir bildiri yayınladı ve halkı, karşılıksız tokenlere veya NFT’lere yatırım yapmanın “gizli riskleri” konusunda uyardı.

Çarşamba günkü bir bildiride, üç dernek, kripto ve blok zinciri alanında NFT’lere odaklanan yeniliği teşvik etmeyi ve “kararlı bir şekilde frenlemeyi” amaçlayan girişimler başlattı.[ing] NFT finansallaştırma ve menkul kıymetleştirme eğiliminin yasadışı faaliyetler etrafındaki riskleri azaltma eğilimi. Çin Bankacılık Birliği, üye kurumların menkul kıymetler, değerli metaller ve diğer finansal ürünler gibi NFT varlıklarını dikkate almaması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Tether (USDT) dahil kripto para birimleri NFT işlemlerinin fiyatlandırılması ve ödenmesi için kullanılmamalı, platformlar gerçek ad doğrulaması yapmalı ve Kara Para Aklamayı Önleme gerekliliklerine ve ilişkilendirmelere uygun olmalıdır. uyumlu firmalar NFT’lere yatırım yapmamalı veya bunu yapmak için başkalarına finansal destek sağlamamalıdır. Önerilen davranış kurallarındaki diğer önlemler arasında, merkezi işlemlerin sağlanmaması ve “sahipliği veya toplu oluşturmayı bölerek ve kılık değiştirmiş token ihraç finansmanı gerçekleştirerek” belirteçlerin değiştirilemezliğini zayıflatmamak yer alıyordu.

Tüketicileri, doğru tüketim konseptleri oluşturmaya, kendilerini koruma bilincini artırmaya, NFT spekülasyon ve spekülasyonlarına bilinçli olarak direnmeye, uyanık olmaya ve NFT ile ilgili yasadışı finansal faaliyetlerden uzak durmaya ve kendi mal güvenliklerini etkin bir şekilde korumaya davet ediyoruz” dedi. dernekler. “İlgili yasa dışı faaliyetler tespit edilirse, zamanında ilgili departmanlara bildirilmelidir.”

Çin merkezli düzenleyici kuruluşlar, daha önce halka kripto para birimlerine yapılan yatırımlar hakkında uyarılar yayınlarken, üye kurumları dijital varlıklarla ilgili mevcut düzenleyici hükümlere uymaya çağırdı. Ülke, 2017’de kripto borsalarının hizmet sunmasını resmen yasakladı, ancak Çin Halk Bankası 2021’de faaliyeti engellemeye başlamadan önce birçok kişi kripto ile ilgili işlemler için yerel banka hesaplarını kullanabildi.

İlişkili: Çin’in Bitcoin işlemlerindeki payı, baskı sonrası %80 düştü: PBoC

Çin’in WeChat dahil olmak üzere bazı sosyal medya web siteleri, görünüşe göre bir hükümet baskısı beklentisiyle 2022’de NFT platformlarını kaldırdı. Bununla birlikte, 272 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Çinli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group, Ağustos 2021’de kullanıcıların lisansları temsil eden jetonları telif haklarına satmalarına izin veren bir NFT pazar yeri başlattı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!