Çin devlet medyası, Terra sonrasında daha sıkı kripto düzenlemelerine işaret ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Çin devletine ait medya kuruluşu Economic Daily, Çin hükümetinin Terra ekosisteminin çökmesi nedeniyle kripto para birimleri ve stabil paralar hakkında daha da sıkı düzenlemeler getirebileceğinin sinyalini verdi.

31 Mayıs’ta yayınlanan bir makalede, çıkış, Algoritmik stablecoin’in işleyişini açıklayarak TerraUSD (UST) ve LUNA’nın çöküşünü detaylandırdı. Çin hükümetinin kripto para birimini yasaklama kararını övmek için sözde siyah kuğu olayını kullandı.

Muhabir Li Hualin, “Ülkem sanal para ticareti spekülasyonlarını ve çok sayıda ticaret platformunu çökertiyor” diye ekledi, “bu, Çin’de bu riskin iletimini etkili bir şekilde engelledi ve yatırım risklerinden mümkün olan en büyük ölçüde kaçındı. ”

Hualin, “diğer birçok ülkenin” Terra çöküşünün ardından stabilcoinleri düzenlemeye çalıştığını açıkladı ve Çin Everbright Bank araştırmacısı Zhou Maohua’dan alıntı yaparak Çin’de daha fazla kısıtlama için bir dava açtı:

“Gelecekte, ülkemiz ayrıca düzenleyici eksikliklerin tamamlanmasını hızlandıracak ve sanal para spekülasyonu, yasa dışı finansal faaliyetler ve ilgili yasa dışı ve suç faaliyetleri için alanı daha da azaltmak ve daha iyi korumak için istikrarlı para riskine yönelik hedefli düzenleyici önlemler getirecektir. insanların güvenliği.”

2017’de kripto borsalarını yasakladıktan sonra, Çin hükümeti 2021’in ortasından bu yana kripto konusundaki tutumunu yeniden sertleştiriyor. Birden fazla kurum kriptoya yatırım yapma riski konusunda uyardı ve ülke içinde madencilik konusunda büyük bir baskı yapıldı.

Çin merkezli kripto para muhabiri Colin Wu, Cointelegraph’a yasaların kurumların kripto para hizmeti vermesine izin vermediğini, ancak sıradan insanların kripto para kullanmasını yasaklamadığını söyledi. yasaklamak için,” diye ekledi:

“Çin’de kurumlar ve işletmelerin kripto para ticareti yapması veya sahiplenmesi tamamen yasaklandı, ancak bireyler sahip olmak, satın almak ve satmakta özgür ve hatta bazı yerel mahkemeler onları sanal mülk olarak yasal olarak korunduğunu düşünüyor.”

Mayıs ayının başlarında bir Şanghay mahkemesi, Bitcoin’in (BTC) değeri, kıtlığı ve atılabilirliği mahkemeye göre sanal mülkiyet tanımını karşıladığı için mülkiyet haklarına, yasalara ve düzenlemelere tabi olduğunu tespit etti.

Yatırımcıların kriptoyu nasıl elde ettiğine gelince, Cointelegraph daha önce Çinli tüccarlar arasında artan VPN kullanımının altını çizmişti. Son kısıtlamaların ardından, tüccarlar tüm faaliyetleri için giderek artan bir şekilde açık deniz borsalarını veya eşler arası (P2P) platformları kullanmaya başladı.

İlişkili: Shenzhen şehri, tüketici harcamalarını teşvik etmek için ücretsiz dijital yuan olarak 30 milyon havadan dağıttı

Wu, Çin hükümetinin “özellikle Tether için” varlıkların sahipliğini, transferini, alımını ve satışını yasaklamak için daha sıkı kısıtlamalar ve hatta tam yasaklar getirmesinin “büyük bir olasılık” olduğunu söyledi.

Reklam Alanı

Ancak Çin Komünist Partisi’ne ait yayın kuruluşu, diğer ülkelerdeki düzenleyicilerin sınır ötesi ödemeler üzerindeki incelemeyi sıkılaştırmak için “küresel genel kuralları formüle etmeye çalışması” gerektiğini söylediğinden, Çin kendi sınırlarında durmayabilir.

Pekin rejimi çıkışı, hareketin “sanal para biriminin kara para aklama, dolandırıcılık ve yasadışı bağış toplama için bir araç haline gelmesini önleyeceği” sonucuna vardı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!