Çin anakarası kullanıcılarının düzenleyici politikalara uymasını engellemek için Stepn

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Fungible token (NFT) oyunu Stepn, Çin düzenleyici gerekliliklerini takip etmek amacıyla Çin anakarasındaki kullanıcıları yasaklayacak.

Şirketin belirsizliği, anakara Çin’den ayrılmak zorunda kalacağına dair söylentiler tarafından körüklendi. STEPN, şu anda Avustralya’da yaşayan iki Çinli göçmen tarafından yaratılan Solana (SOL) ve BNB Chain (BNB) tabanlı popüler bir “hareketle kazan” oyunudur.

15 Temmuz’da Stepn, yerel uyumluluk nedenleriyle Çin anakarasındaki tüm hesapları temizleyecek. O zamandan önce platform, Çin anakarasında uzun süre ikamet etmeyi planlayan kullanıcılara, mümkünse varlıklarını platformda satmalarını tavsiye etti.

Haber, yatırımcıların varlıkları düşürmesiyle birlikte piyasada şok dalgaları yarattı. Pandaily, Stepn’i Nisan ayında piyasaya sunduğunda, platformdaki bir “spor ayakkabının” taban fiyatı yaklaşık 13 SOL idi, ancak o zamandan beri sadece 8 SOL’ye düştü. Ayrıca, STEPN’in hizmet belirteci GMT’nin fiyatı, son 24 saat içinde %30’dan fazla düştü ve çoğu duyurudan sonra gerçekleşti.

Haberin açıklanmasının ardından firmanın kurucusu Jerry, anakara Çinli kullanıcıların platformun genel kullanıcı tabanının %5’ini oluşturduğunu belirterek, şirketin bu pazardan çıkışının finansal başarısı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını ima etti. Stepn’in resmi Twitter hesabına göre, Nisan’da 300.000 olan günlük aktif kullanıcı sayısı Mayıs’ta 500.000’in üzerine çıktı.

Rong, geçen ay yaptığı açıklamada, Stepn’in, mallarını veya jetonlarını Stepn’in kullanıcılarına pazarlayan diğer blok zinciri firmalarından komisyonlar kazandığı için uygulanabilir olduğunu göstermeyi hedefliyor.

İlişkili: NFT yatırımcıları yeni bir kanala STEPN — Kazanmak için hareket etmek fitnessın geleceği mi yoksa başka bir moda mı?

Çin, yıllardır kripto para birimiyle ilgili faaliyetlere sıkı sıkıya bağlı kalıyor ve merkez bankasının geçen yıl Eylül ayında yabancı kripto para borsaları hakkındaki açıklaması, Binance ve Huobi gibi büyük platformların ülkeyi terk etmesine neden oldu.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!