Checkout​.com, Fireblocks ile ortaklaşa 7/24 stabilcoin anlaşmasını başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Küresel ödeme işlemcisi Checkout.com, tüccarların müşterilerinden gelen kripto ödemelerini gerçek zamanlı olarak işlemesine olanak tanıyan ve e-ticarette stablecoin’lerin kullanım durumlarını potansiyel olarak genişleten yeni bir stablecoin ödeme sistemi başlattı.

Stabilcoin takas sistemi, piyasa değerine göre en büyük ikinci stablecoin olan Circle’ın USD Coin’i (USDC) etrafında toplanıyor ve tüccarların USDC ödemelerini alındıktan sonra otomatik olarak fiat’a dönüştürmesine olanak tanıyor. Hizmet, tüccarlar tarafından günün her saati kullanılabilir olacak, yani ödemeler normal çalışma saatlerine ek olarak hafta sonları ve tatil günlerinde ödenecek.

Ödeme sistemi, kripto altyapı sağlayıcısı Fireblocks tarafından geliştirilen ödeme teknolojisinden yararlanır. Fireblocks ile beta programı aracılığıyla, Checkout.com USDC işlemlerinde 300 milyon doların üzerinde ödeme yaptı.

Başlangıçta, Checkout.com’un stabilcoin takas sistemi, zaman içinde daha geniş bir varlık yelpazesi sunma planları olmasına rağmen, yalnızca USDC’yi destekleyecektir.

Fireblocks’un ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı Ran Goldi, Cointelegraph’a blockchain teknolojisinin tüccarlar için ödeme akışını önemli ölçüde iyileştirebileceğini söyledi. Goldi, “Geleneksel olarak ödemeler gerçekten parçalı, yavaş ve pahalı” dedi. “Tüccar ödemelerini stabilcoinlerle kapatmak için bu ilk adım, ödeme alanında yapabileceklerimizin sadece küçük bir kısmı.”

Goldi şöyle devam etti: “Kripto tüccarları, kripto tüccarlarının gerçekten var olmadığı sadece beş yıl öncesine kıyasla artık çok ölçeklendi. Tüccarların istikrarlı paralarda ödeme alma talebinin artması, onların fonlarını elinde tutma ve satıcıları ve karşı taraflarıyla kriptoda etkileşim kurma isteklerini gösteriyor.”

2012 yılında bulut tabanlı bir ödeme çözümü olarak yeniden markalaşan Checkout.com, Coinbase, Crypto.com, FTX ve MoonPay dahil olmak üzere büyük kripto oyuncuları ile ortaklıklara girerek dijital varlıklara ve Web3’e güçlü bir şekilde döndü. Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere şirket, Ocak ayında 40 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolarlık D Serisi yatırım turunu kapattı.

İlişkili: DeFi protokolleri, yeni kullanıcıları ve likiditeyi cezbetmek için sabit paraları piyasaya sürüyor, ancak işe yarıyor mu?

Kripto, yatırımcılar için yeni bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkmış olsa da, bir değişim aracı olarak kullanımının ana akım benimsenmesi için hayati olduğu düşünülmektedir. Dolara endeksli sabit paralar, sermaye kontrolleri veya yaptırımlar nedeniyle ABD dolarına erişimin sınırlı olduğu ve yerel para biriminin hiperenflasyon nedeniyle satın alma gücünü kaybettiği gelişmekte olan piyasalarda uygun alternatifler haline geldi.

Checkout.com’un kripto stratejisi başkanı Jess Houlgrave, Cointelegraph’a, tüccarlar arasında kripto para biriminin benimsenmesinin “erken benimseme aşamasından genel olarak daha pratik, pragmatik ve olumlu olana meşru bir geçiş” olduğunu söyledi. Daha da açıkladı:

“Bu geçiş, tüccarları kripto ödeme seçenekleriyle çalışır duruma getirmek için dağıtımı kolay çözümler ve hizmetler sağlayabilecek ve ardından zaman içinde süreci optimize etmelerine yardımcı olabilecek fintech şirketlerine yönelik talepte büyük bir artış olduğu anlamına geliyor.”

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!