Chainlink, DeFi geliştiricilerine veri sağlamak için Solana’da fiyat beslemeleri başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain oracle platformu Chainlink, Solana blockchain üzerindeki fiyat beslemelerinin başladığını duyurdu. Entegrasyon, merkezi olmayan finans (DeFi) geliştiricilerinin, akışları merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) içinde kullanmalarına olanak tanır.

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda, blockchain oracle platformu, piyasaya sürüldükten sonra Solana geliştiricilerine BTC/USD, ETH/USD ve USDC/USD dahil olmak üzere yedi fiyat beslemesinin sunulacağını belirtiyor. Entegrasyonun sonraki aşamalarında, daha fazla Chainlink oracle hizmeti ve fiyat beslemesi sunulacak.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Chainlink entegrasyonunun geliştiricilerin Solana’da DeFi tabanlı DApp’ler oluşturmasına yardımcı olacağına inanıyor. “Chainlink’in Solana’daki lansmanı, DeFi geliştiricilerine blok zincirinde en yaygın kullanılan oracle’lara erişim sağlayacak” dedi.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov da entegrasyon konusundaki heyecanını dile getirdi. Nazarov, Chainlink’in kapsamlı bir oracle ağına sahip olduğunu ve ekibinin Solana ekosistemindeki rolünü beklediğini kaydetti. Entegrasyonu DeFi için “ileriye dönük büyük bir adım” olarak nitelendirdi.

Chainlink entegre olur olmaz, Solana tabanlı projeler ürünleri için fiyat beslemelerini kullanmayı taahhüt etti. Getiri toplayıcıları Francium ve Tulip ve borç verme protokolü Apricot Finance, bunları kullanacak olanlar arasında.

İlişkili: Blockchain ve oracles temiz enerji geçişine yardımcı olabilir, çalışma iddiaları

Mayıs ayının başlarında LaProp, yatırımcıların kiralık mülklerin tokenize edilmiş hisselerini satın almalarını sağlayan gayrimenkul platformunu güçlendirmek için Chainlink’i entegre etti. Chainlink’in işlevleri aracılığıyla, kiralama ödemeleri otomatikleştirilecek ve platformdaki token sahiplerine dağıtılacaktır.

Bu arada, Terra pazarı fiyaskosunun ortasında, Chainlink LUNA fiyat beslemesini duraklattığı için DeFi protokolleri Luna Classic (LUNC) kahinindeki fiyat besleme tutarsızlığından kaynaklanan açıklardan kaynaklanan zararları bildirdi. Ancak bir topluluk üyesi, kayıpların protokollerin ihmalinden kaynaklandığına inanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!