Chainalysis, kriptoyla ilgili siber saldırılarda hedeflenen işletmeler için raporlama hizmetini başlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Blockchain analitik firması Chainalysis, platformlardan veya şirketlerden kripto para birimi ödemeleri talep eden bilgisayar korsanlarının olaylarının raporlarını kabul edecek bir yardım hattı başlattı.

Çarşamba günkü bir blog yazısında Chainalysis, “Kripto Olay Müdahalesi” yardım hattının, “kripto para birimi fonlarının talep edildiği veya çalındığı” “hack, fidye yazılımı saldırısı, kod istismarı veya flaş kredi saldırısı” mağdurları için 7/24 çalışacağını söyledi. Şirket, raporlama hizmetinin başlatılmasını “ulusal güvenlik endişeleri” sunan ve potansiyel olarak kripto endüstrisine olan güveni sarsan kripto ile ilgili fidye yazılımı saldırılarına bağladı.

Chainalysis’e göre, bilgisayar korsanları, alandaki toplam işlem hacminin %0,15’ini temsil eden yasa dışı adreslere ve bu adreslerden yapılan işlemlerle birlikte 2021’deki 251 saldırının hırsızlık ve fidye talepleri yoluyla kripto değerinde 3 milyar dolardan fazla kayıptan sorumluydu. Bir rapor aldıktan sonra firma, gerekirse fonları izlemek ve potansiyel olarak yerel yetkililerle koordine etmek için bir ekibin kurbanla birlikte çalışacağını söyledi.

Chainalysis, “Saldırıların sıklığı ve şiddeti artıyor, bu da kripto para birimine güven inşa etmenin önünde önemli bir engel oluşturuyor” dedi. “Bu hizmete yalnızca ihtiyaç duydukları zamanlarda kuruluşlara yardımcı olmak için değil, aynı zamanda kötü aktörleri adalete teslim etmeye yardımcı olmak ve kriptonun anonimlik ve suçun varlık sınıfı olmadığını göstermek için yatırım yapıyoruz.”

İlgili: Chainalysis yöneticisi, Senato iç güvenlik komitesine blok zinciri analizini duyurdu

Chainalysis daha önce yüksek profilli fidye yazılımı saldırılarını ve ülkenin altyapısını tehdit eden siber saldırıları ele almak için ABD hükümetindeki yetkililerle birlikte çalıştı. 2021’de analitik firması, bilgisayar korsanlarının fidye yazılımı saldırıları için ödeme olarak gönderilen kripto paralara erişmesine izin verildiği iddiasıyla yürütülen soruşturmanın bir parçası olarak Rusya merkezli Suex işletmesiyle ilişkili adresleri araştırdığını söyledi. Adalet Bakanlığı ayrıca, pandemi sırasında hastaneleri hedef aldığı iddia edilen bir fidye yazılımı operatörünün fonlarını ele geçirmek için Chainalysis ile birlikte çalıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!