CFTC, Gemini’ye kripto borsasının vadeli işlem sözleşmesi değerlendirmesinde yalan söylediğini iddia ederek dava açtı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Gemini Trust Co.’ya Perşembe günü New York ABD Güney Bölge Mahkemesi’nde dava açtı. CFTC hukuk davasında, Gemini’nin 2017 yılında yüz yüze toplantılarda ve belgelerde CFTC’ye yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu, Ticaret Borsası Yasasını ve diğer düzenlemeleri ihlal ettiğini iddia etti.

Ajans, Gemini’nin dijital varlık ticaret platformunda düzenlenen bir açık artırma ile belirlenen spot Bitcoin fiyatına dayalı olarak bir Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesinin potansiyel kendi kendine onaylanması hakkında bir değerlendirme yapıyordu.

CFTC, önerilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin manipülasyona açık olup olmayacağını düşünüyordu. Önerilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, listelenen ilk dijital varlık vadeli işlem sözleşmeleri arasında olurdu.

Gemini, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan kripto para ticaret platformudur. Perşembe günü personel kesintilerini duyurdu ve kripto piyasasındaki gerileme nedeniyle çalışanlarının %10’unu işten çıkarmaya hazırlanıyor.

CFTC yaptığı açıklamada, kayıt ve ticaretle ilgili ve Ticaret Borsası Yasası’nın daha fazla ihlal edilmesine karşı haksız elde edilen kazançların, para cezalarının ve ihtiyati tedbirlerin geri ödenmesini istediğini söyledi.

İlgili: CFTC’ye borsalar ve stablecoin’ler üzerinde yetki verecek iki partili yasa tasarısı

CFTC icra direktör yardımcısı Gretchen Lowe yaptığı açıklamada, “Bu yaptırım eylemi, Komisyonun piyasa gözetim sürecinin bütünlüğünü korumak için harekete geçeceğine dair güçlü bir mesaj gönderiyor” dedi.

Gemini, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İkizler, ilk günden beri öncü ve düşünceli düzenlemelerin savunucusu olmuştur. Affetmek değil, izin istemek ve her zaman doğru olanı yapmak konusunda sekiz yıllık bir geçmişimiz var. Bunu mahkemede kesin olarak kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Bitcoin vadeli işlemleri, Gemini borsasındaki kripto para biriminin fiyatına dayalı olarak 10 Aralık 2017’de CBOE’de işlem görmeye başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!