Çevrimiçi aracı kurum M1 Finance, kripto alım satım hesaplarını başlatacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

2022’de birçok kripto yatırımcısını korkutan ayı piyasasına rağmen, çevrimiçi aracı kurum M1 Finance, önümüzdeki birkaç hafta içinde kripto alım satım hesapları ve alım satım hizmetleri başlatmaya hazırlanıyor.

Chicago merkezli şirket 2015 yılında kuruldu ve yönetim altında 5 milyar dolardan fazla varlığa (AUM) sahip olduğunu iddia ediyor. Aracı kurum ayrıca, hisse senetleri ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) üzerinde komisyonsuz alım satım sağlamanın yanı sıra emeklilik hesapları da sunar.

Salı günü bu hareketi açıklayan bir blog yazısında, M1 CEO’su ve kurucusu Brian Barnes, bunun öncelikle kripto varlıklarını desteklemek için güçlü tüketici talebinden kaynaklandığını belirtti:

“Kripto piyasası hala genç ve değişken; Bitcoin sadece 13 yıl önce ortaya çıktı.” “Kripto para birimleri, Amerikalıların %20’sinden fazlasının yatırım yaptığı, ticaret yaptığı veya kullandığı yaklaşık trilyon dolarlık bir varlık sınıfıdır” diye eklemeden önce belirtti:

“Ankete katılan kullanıcılarımızın yaklaşık yarısının kriptoya yatırım yapmak için M1 kullanmak istemesiyle, en çok talep edilen varlık ilavesi oldu.”

Bunları platforma eklemek, müşterilere bu gelişen varlık sınıfını uzun vadeli yatırım stratejilerinin bir parçası yapma seçeneği sunuyor.

Firma başlangıçta Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve “diğer büyük hacimli likit kripto varlıkları” gibi on kripto varlığını destekleyecek. M1 Finance, tekliflerini zamanla genişleteceğini ve kripto ticaretinin Robinhood gibi rakiplere benzer şekilde komisyonsuz olacağını belirtti.

M1 Finance’in en önemli tekliflerinden biri, esasen kullanıcıların her bir varlığın ve risk yüzdesinin bir pasta grafik üzerinde bir dilim olarak temsil edildiği bir “Pass” portföyü oluşturmasına olanak tanıyan pasta tabanlı yatırımdır. Hizmet, yatırımcının ilk yatırım stratejisine veya varlık tahsislerine bağlı olarak pastanın her bir bölümünü otomatik olarak dengeleyebilen algoritmik bir yazılım tarafından desteklenmektedir.

İlişkili: Bitcoin, dolar euro paritesi arasında 20 bin dolar belirirken yeni düşük riskler alıyor

Firma ayrıca, pasif bir şekilde yatırım yapmanın bir yolu olarak çeşitli hisse senetlerine maruz kalma sağlayan, kendi küratörlüğünde ve otomatikleştirilmiş Pies’lerini de sunuyor. M1 Finance, yeni kripto hesaplarında Pasta yatırımının da sunulacağını belirtti.

“Finansal hedeflerinize ve risk toleransınıza uyan bir kripto portföyü oluşturun. Özel kripto Pastaları oluşturabilir veya DeFi, Web3 ve büyük ölçekli kripto gibi tematik stratejiler kullanılarak önceden oluşturulmuş Expert Pies’i kullanabilirsiniz.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!