CEO, FTX’in diğer kripto şirketlerindeki işten çıkarmalar arasında işe alımları dondurmayacağını söyledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Elverişsiz piyasa koşullarının ortasında, kripto para birimiyle ilgili bazı firmalar, işgücünü kesmeye veya işe alımları dondurmaya karar verdi. Ancak kripto borsası platformu FTX, kripto kışı devam ederken yeni personel almaya devam edecek.

Bir Twitter dizisinde, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried açıkladı borsanın “büyümeye devam edeceğini” belirterek, tıpkı pazarın daha iyi günlerinde yaptıkları gibi yeni personel alacaklarını açıkladı.

Bankman-Fried, Şubat ayında şirketin işe alımları yavaşlattığını kaydetti. Ancak bunun kaynak yetersizliğinden kaynaklanmadığını söyledi. Hareket, ekip üyelerinin daha fazlasını eklemeden önce yeni çalışanlara uygun şekilde rehberlik etmek için yeterli zamana sahip olmalarını sağlamak için yapıldı.

Aşırı büyüyen şirketleri eleştiren Bankman-Fried, daha fazla personeli hızlı bir şekilde işe almanın üretkenlikte önemli bir artış anlamına gelmediğinin altını çizdi. “Bazen ne kadar çok işe alırsanız, o kadar az iş yaparsınız” dedi. Bunun, hızlı büyümenin tüm personeli “aynı sayfada” tutmayı çok zorlaştırabileceğinden kaynaklandığını açıkladı.

Ayrıca, FTX Şubat ayından bu yana zaman ayırdığı ve çalışanları dikkatli bir şekilde işe aldığı için Bankman-Fried, borsanın “piyasa koşullarından bağımsız olarak” işe alım hızını sürdürebileceğini belirtti.

İlişkili: FTX’in hisse senedi ticaretine hazırlık için aracı kurumlar için alışveriş yaptığı bildiriliyor

Haziran ayının başında kripto borsası Gemini, çalışanlarının %10’unu işten çıkardı. Borsadan gelen bir bildirime göre, hareket mevcut “kripto kışı” nedeniyle gerçekleşti. Gemini dışında, Coinbase de Mayıs ayında işe alımları yavaşlatmaya karar verdi.

2018’de, piyasa düştükçe sektör daha büyük işten çıkarmalara tanık oldu. Kripto madenci üreticisi Bitmain ve kripto borsası Huobi, 2018 ayı piyasasının ortasında çalışanlarını işten çıkardıklarını doğruladı. İkisi dışında, blockchain şirketi Consensys’in 2022’de 600 çalışanın işe alınacağını açıklamadan önce personelinin yaklaşık %60’ını düşürdüğü bildirildi.

Reklam Alanı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!