Celsius krizinin USDT rezervleri üzerinde etkisi yok

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Şirkete göre Celsius’un yerel tokeninin devam eden krizinin stablecoin sağlayıcısı Tether ile hiçbir ilgisi yok ve USDT rezervlerini etkilemeyecek.

Tether Pazartesi günü, büyük kripto para ödünç verme platformu Celsius’un söylentilere göre likidite krizi nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Tether’in Celsius ile kredi verme faaliyeti, diğer tüm borçlularda olduğu gibi “her zaman aşırı teminatlandırılmıştır” ve şirketin rezervleri üzerinde “hiçbir etkisi yoktur”.

Duyuru ayrıca Celsius ile devam eden sorunları “piyasa oynaklığının ve aşırı piyasa koşullarının talihsiz bir sonucu” olarak nitelendirdi.

Tether şirketi, 1: 1 oranına dayalı olarak ABD dolarına sabitlenmiş en büyük sabit para olan USDT’nin ihraççısıdır. Yazma sırasında, USDT’nin piyasa değeri 72 milyar dolar olup, ana rakibi Circle destekli USD madeni paranın (USDC) piyasa değerini önemli ölçüde aşmaktadır.

2021’de Celsius’un teminat olarak Bitcoin (BTC) ile Tether’den 1 milyar dolar ödünç aldığı bildirildi. Celsius’un kurucusu ve CEO’su Alex Mashinsky, Celsius’un %5 ile %6 arasında bir faiz oranı ödediğini söyledi.

Tether, Celsius’ta erken yatırımcı olarak da bilinir ve 2020’de borç verme platformuna 10 milyon dolarlık öz sermaye yatırımına katkıda bulunur. Tether’den yapılan son açıklama, şirketin Celsius’taki yatırımlarının Tether ile hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı:

“Tether’in yatırım portföyü, öz sermayemizin asgari bir bölümünü temsil eden şirkete bir yatırım içeriyor olsa da, bu yatırım ile kendi rezervlerimiz veya istikrarımız arasında bir ilişki yok.”

Celsius, yerel CEL tokeni Pazar günü değerinin yaklaşık %50’sini kaybettiği için “aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek Pazartesi günü platformundaki tüm para çekme işlemlerini resmen durdurdu.

İlişkili: Nexo, para çekmenin askıya alınması sırasında Celsius’un kredilerini satın almayı teklif ediyor

Çöküşten bir gün önce Mashinsky, Twitter’da kullanıcıların para çekemeyeceğine dair söylentilerin “FUD ve yanlış bilgi” olduğunu iddia etti. Kazandığı için çok düşmanı olduğunu da yazmıştı.

Bitcoin topluluğu daha sonra bazı endüstri gözlemcileri ile Celsius’taki olaylar hakkında şüphelerini dile getirdi. önermek Celsius ağının “çökebileceğini ve beraberinde bir sürü müşteri parası alabileceğini” söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!