Celsius, Alex Mashinsky’nin ABD’den kaçmaya çalıştığı iddialarını yalanladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Şirket, sorunlu kripto kredi şirketi Celsius’un şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde kalan CEO Alex Mashinsky ile birlikte operasyonları kurtarmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptığını iddia etti.

Celsius’un bir sözcüsü, şirketin CEO’sunun Celsius Network’ün devam eden likidite krizinin ortasında geçen hafta ABD’den kaçmaya çalıştığına dair söylentileri yalanladı.

Temsilci Pazartesi günü Cointelegraph’a, firmanın likiditeyi geri kazanmak için çalışmaya devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

“CEO’muz da dahil olmak üzere tüm Celsius çalışanları, likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmak için odaklanmış ve sıkı çalışıyor. Bu amaçla, Celsius CEO’sunun ABD’yi terk etmeye çalıştığına dair tüm haberler yanlıştır.”

Celsius’un açıklaması, kripto analitik firması Digital Assets Data’nın kurucu ortağı Mike Alfred’in Pazar günü Twitter’a gitmesinden kısa bir süre sonra geldi. iddia Mashinsky geçen hafta New Jersey’deki Morristown Havaalanı üzerinden ülkeyi terk etmeye çalıştı.

Anonim bir kaynağa atıfta bulunan Alfred iddia edilen Celsius’un CEO’sunun İsrail’e gitmeye çalıştığını söyledi. “Şu anda tutuklanıp tutuklanmadığı veya ayrılmasının yasaklanıp yasaklanmadığı belli değil” diye ekledi.

Alfred’in iddiaları, Celsius’un yerel belirteci Celsius (CEL) ile Celsius’un GameStop benzeri devasa bir “kısa sıkışmasını” izledi. 21 Haziran’a kadar bir haftada %300 arttı. CEL fiyatı da 14 Haziran’da aniden %600’den fazla yükseldi ve analistler olayı bir borsa aksaklığına veya kısa vadeli tüccarların tasfiyesine bağladı.

CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada CEL, son 24 saat içinde yaklaşık %5 düşüşle 0,741 $’dan işlem görüyor. Celsius’un yerel tokeni son 14 gün içinde hala %160’dan fazla arttı.

Celsius Network token (CEL) 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko

Kripto topluluğundaki bazı endüstri gözlemcileri, Alfred’in Mashinsky hakkındaki tweetleri hakkında şüphelerini dile getirdi ve birçoğu onun iddialarını FUD olarak değerlendirdi.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere Celsius, 13 Haziran’da “hesaplar arasındaki tüm para çekme, takas ve transferleri duraklatacağını” resmen açıklamıştı. Ardından, ağdaki birden fazla hesap dondurulduğu için Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri Celsius hakkında bir soruşturma başlattı.

Reklam Alanı

İlgili: Güney Koreli savcılar Terraform Labs çalışanlarının ülkeden çıkışını yasakladı: Rapor

Bazı analistlere göre, Celsius’un likidite sorunları, piyasadaki diğer borç verenler son zamanlarda benzer sorunlarla karşı karşıya kaldığından, genel olarak mevcut kripto kredi modelinin eksikliklerine atfedilmelidir.

Celsius, platformun likidite krizinin sonuçlarını düzeltmek için çok çalışıyor, bildirildiğine göre danışmanları işe alıyor ve platformun potansiyel iflas başvurusunu ele almasına yardımcı olmak için danışmanları yeniden yapılandırıyor. 18 Haziran’da Celsius’un baş yatırımcısı BnkToTheFuture ve kurucu ortağı Simon Dixon, bir kurtarma planı uygulayarak ağa yardım etmeyi teklif etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!