Cathie Wood’s Ark Invest, Bitcoin dostu Nakit Uygulamasını tercih ederek PayPal’ı terk etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto yatırım şirketi Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood, şirketin PayPal’daki tüm hisselerini terk etti ve Bitcoin (BTC) Lightning Network’ü kullanan Cash App ödeme sisteminin uzun vadeli büyümesine daha fazla güvendiğini gösterdi.

Wood, firmasının Cumartesi günü sona eren Miami Bitcoin 2022 konferansındaki hamlesini açıkladı.

Lightning Network (LN), Bitcoin için daha hızlı ve daha ucuz işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayan bir katman-2 çözümüdür. Finansal teknoloji şirketi PayPal, ödeme uygulaması Venmo’yu Block’s (eski adıyla Square) Cash App ile doğrudan bir rakip olarak işletiyor.

Wood, Cuma günü CNBC ile yaptığı röportajda, dijital varlık cüzdan entegrasyonuna yönelik daha kapsamlı yaklaşımı nedeniyle PayPal for Cash App’i bırakma kararı aldığını söyledi. Venmo’nun Bitcoin’i barındırmaya başlamasına rağmen, “daha ​​çok Cash App takipçisi” dedi.

“Bahislerimizi, kazanan olacağına inandığımız kişilere yatırma eğilimindeyiz. […] Bir riskten korunma döneminde portföylerimizi konsolide ederken, PayPal yerine Blok’u seçtik.”

Wood, firmasının Cash App’e olan inancının, Venmo’nun “yukarıdan aşağıya yaklaşımının aksine” kullanıcılarda organik olarak yönlendirilen büyüme olarak algıladığı şeyden kaynaklandığını sürdürdü.

Genel olarak Wood, perakende yatırımcıların kripto pazarını bu noktaya kadar yönlendirdiğine inanıyor:

“Çoğu kurumsal yatırımcının nihayetinde olacakları şekilde konumlandığını düşünmüyorum. Perakende, buradaki yükü gerçekten yönlendirdi. ”

Uygulama izleyici Business of Apps verilerine göre, Cash App’in 2021’deki 44 milyon ve 2.03 milyar dolarlık kârına kıyasla, Venmo şu anda 70 milyon kullanıcıya ve 850 milyon dolarlık kâra sahip. Net kar sağlama yeteneklerindeki keskin karşıtlık, Ark’ın iki markayı değerlendirmesi için bir başka motive edici faktör olabilir.

Reklam Alanı

İlişkili: ABD dolarının gücünün Mayıs 2020’den bu yana en yüksek seviyeye çıkmasıyla Bitcoin Nisan’ı dibe vurdu

Ark Invest, Cash App’te yükseliş duruşunda bulunurken, Bitcoin ürün lideri Miles Suter Perşembe günü Amerikalı kullanıcıların doğrudan mevduatlarının bir kısmını Bitcoin’e otomatik olarak yatırabileceklerini duyurdu.

Wood, röportajda BTC’nin 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağı yönündeki tahminini tekrarlayan büyük bir Bitcoin inancına sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

News Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!